Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W tym roku sylwestrowy pokaz fajerwerków, organizowany przez Urząd Gminy na powitanie Nowego Roku nie odbędzie się. Jednocześnie apelujemy do wszystkich Mieszkańców o bezpieczne użytkowanie fajerwerków.

W TYM ROKU BEZ SYLWESTROWEGO POKAZU FAJERWERKÓW. JEDNOCZEŚNIE APELUJEMY: ZACHOWAJMY OSTROŻNOŚĆ!

Dla wielu fajerwerki są nieodłącznym elementem sylwestrowej nocy. Są jednak również tacy, którzy ze względu m.in. na dobro zwierząt są przeciwnikami petard. Z pokazów fajerwerków rezygnują w całej Polsce kolejne samorządy. Również Gmina Zblewo dołącza w tym roku do tego grona.

Liczymy na Państwa zrozumienie. Nasz pokaz fajerwerków corocznie organizowany był w centrum Zblewa, w gęstej zabudowie, co stwarzało dodatkowe zagrożenia. Sygnały takie docierały do nas od naszych Mieszkańców w poprzednich latach. Jednocześnie w tę szczególną noc wszędzie dookoła w niebo szybują race i fajerwerki, wystrzeliwane podczas prywatnych imprez sylwestrowych. Stąd decyzja o rezygnacji w tym roku z pokazu organizowanego przez Urząd Gminy. Wójt Artur Herold deklaruje jednak otwartość w tej kwestii - jeśli Mieszkańcy uznają, iż chcą, aby coroczny pokaz fajerwerków na powitanie Nowego Roku był organizowany - temat powróci i z pewnością zostaną spełnione Państwa oczekiwania.

Apelujemy jednocześnie o zachowanie ostrożności i bezpieczne obchodzenie się z fajerwerkami, które powinny być użytkowane wyłącznie przez osoby dorosłe i trzeźwe.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne