Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

POMAGAMY I WSPIERAMY...

Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie przystąpiła do akcji „Razem na Święta”, która idealnie odzwierciedla jej coroczne przedświąteczne działania. To akcja MEN, która zachęca szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do pomocy osobom starszym, schorowanym, uczy budowania wspólnoty i  kształtuje odpowiedzialność za druga osobę.

Z okazji zbliżających się świąt tradycyjnie 14 grudnia uczniowie spotkali się z osobami niewidomymi i niedowidzącymi należącymi do  Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim. Złożyli im świąteczne życzenia, rozweselili wierszami i dowcipami o tematyce bożonarodzeniowej. Członkowie koła odwiedzają szkołę w Borzechowie na zajęciach w ramach Dnia Białej Laski. Dzielą się swoimi doświadczeniami, pokazują, jak pokonują bariery codzienności.

A 13 grudnia uczniowie z Borzechowa odwiedzili chorych w starogardzkim hospicjum. Kosmetyki, środki higieniczne oraz słodycze, które uczniowie, rodzice i nauczyciele zbierali, podarowano instytucji, by chociaż w taki sposób pomóc potrzebującym. Wiersze i kolędy wykonane przez naszą młodzież wywołały uśmiech na twarzach chorych i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie.

Uczniowie z Borzechowa pamiętają również o ludziach chorych, samotnych z naszych okolic. To właśnie ich w najbliższych dniach odwiedzi nasza młodzież, by złożyć  świąteczne życzenia i przekazać drobny upominek.

Wspólne działania na rzecz chorych, niepełnosprawnych i starszych zawsze dają pozytywne efekty. Uczą nie tylko miłości i współczucia, ale przede wszystkim okazywania pomocy w cierpieniu.

Borzechowska społeczność szkolna życzy wszystkim Mieszkańcom radosnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

  • wielkie serca uczniów z Borzechowa
  • wielkie serca uczniów z Borzechowa

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne