Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Dnia 8 listopada br. mieszkańcy Borzechowa i okolic oraz zaproszeni gości spotkali się w szkole, by wspólnie obchodzić nasze Święto Narodowe.

PATRIOTYCZNIE W BORZECHOWIE

„Wolność kocham i rozumiem, Wolności oddać nie umiem…”- słowa piosenki Chłopców z Placu Broni stanowiły motto spotkania. Honorowym gościem wieczornicy był pan Erwin Dorawa, który w barwny sposób pochwalił się wojennymi wspomnieniami, wzbudzając wśród zgromadzonych gości uśmiech, gdyż opowiadał o wielu wydarzeniach w sposób humorystyczny. Wszyscy z uwagą słuchali ciekawej opowieści o wydarzeniach znanych z lekcji historii.

Do wydarzeń wojennych nawiązali również uczniowie, którzy odczytali fragmenty książek pani Ireny Ukleja i pana Stanisława Guz, którzy w październiku byli gośćmi naszej szkoły i wówczas opowiadali o tym, co widzieli i przeżyli w czasie II wojny światowej.

Wszyscy uczestnicy wieczornego spotkania wspólnie ze szkolnym chórem odśpiewali pieśni patriotyczne, potęgując nastrój powagi, nostalgii i smutku.

Po części słowno - muzycznej  przy kawie i słodkim poczęstunku podziwiano obrazy amatorskiej grupy malarskiej prowadzonej  przez pana Sylwestra Klamanna- współorganizatora wieczerzy.

Mamy nadzieję, że wieczornica patriotyczna wpisze się w tradycję borzechowskiej szkoły i za rok będzie nas jeszcze więcej.

(PSP w Borzechowie)

  • borzechowo
  • borzechowo
  • borzechowo
  • borzechowo
  • borzechowo

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne