Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

 

 

ERASMUSI ODWIEDZILI ZBLEWO
_________________________________

Międzynarodowe spotkanie projektowe
w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi
im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie

AhPw4eSviQe85DCR9yz3ko4UPuOQ8lfMg956GED7nnPJTwIfechxI+5J7zfwGSyL3sPL2myQAAAABJRU5ErkJggg==W niedzielę 13 października powitaliśmy naszych partnerów projektowych na polskiej ziemi. Po długiej i żmudnej drodze nauczyciele z Wielkiej Brytanii, Grecji oraz Węgier stali się na chwilę członkami naszej zblewskiej wspólnoty szkolnej.  Przez pięć dni, mimo barier językowych, czy też odmiennych kultur stanowiliśmy jedną całość, całość która dążyła do osiągnięcia celów projektu jakimi są rozwijanie oraz popularyzacja idei odpowiedzialnego obywatelstwa oraz partnerstwa na rzecz celów zrównoważonego rozwoju.

Na naszych zagranicznych gości czekał wypełniony po brzegi program ich wizyty. Swoją wspólną przygodę zaczęliśmy od szkolnego balu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którego kontynuacją był wtorkowy uroczysty apel, przygotowany przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Jak sami goście mówili, był to niezwykły dzień, pełen wzruszeń, pozytywnych emocji oraz refleksji. Zwieńczeniem dnia, okazało się sadzenie drzew w pobliskim leśnictwie Cis, które wywołało mnóstwo radości, zarówno ze strony naszych zagranicznych przyjaciół jak również ze strony naszych uczniów. Była to szansa na chwilowe zatrzymanie się i pomyślenie o idei naszego projektu, jakim jest m.in. troska o otaczający nas świat. Każdy z nas mógł zadać sobie pytanie, co mogę zrobić aby nasz świat, w dobie tak wielkich zanieczyszczeń i innych katastrof klimatycznych wywołanych przez ludzi, stał się lepszym miejscem dla następnych pokoleń? Widok zaangażowanych uczniów oraz nauczycieli, którzy stworzyli swój pierwszy mały las był bezcenny.

Kolejne dni wizyty obfitowały w warsztaty projektowe, podczas których wspólnie wypracowywaliśmy innowacyjne pomysły oraz zadania, mające na celu obudzenie w uczniach świadomości odpowiedzialnego obywatelstwa, która tak nierozerwalnie łączy się  z celami zrównoważonego rozwoju. Były to intensywne dni, pełne planowania szczegółów i organizacji działań zawartych w projekcie. Po intensywnych panelach dyskusyjnych, nasi zagraniczni przyjaciele mieli również okazję poznać nasz region i to co w nim najcenniejsze. Środa upłynęła im pod znakiem poznawania Gdańska i jego burzliwej historii, a czwartek został okrzyknięty Dniem Kociewia. Nasi goście mieli okazję poznać nasz region aktywnie uczestnicząc w krótkim przedstawieniu przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Zblewa, a popołudnie upłynęło im w perełce naszego regionu Arboretum Wirty, przy występie zespołu Kociewska Familija. Dzień pełen wrażeń, a zarazem dzień w którym trzeba było się pożegnać, zakończyliśmy wspólnym spotkaniem przy ognisku z Wójtem Gminy Zblewo Panem Arturem Herold.

Całą relację z wizyty Erasmusów można znaleźć pod adresem:

https://responsiblecitizenshipedu.blogspot.com/search/label/LTTZblewo

Koordynator Projektu
Joanna Przybylska-Kreft

 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus
 • erasmus

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne