Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Parafianie parafii Borzechowo tj. mieszkańcy Borzechowa, Małego Bukowca i Radziejewa, dali piękny przykład tego, jak społeczne zaangażowanie i wrażliwość może zmienić najbliższe otoczenie. I że razem – można więcej!

BRAWO MIESZKAŃCY! RAZEM - MOŻNA WIĘCEJ!

Wszystko zaczęło się tuż przed tegorocznymi dożynkami gminnymi, których gospodarzem było Borzechowo. W trakcie przygotowań do uroczystości zwrócono uwagę na kościelne chorągwie – dość wiekowe, zniszczone już „zębem czasu”.  Sprawę tę w swoje ręce przejęła od razu sołtys Renata Klimowicz wraz z Radą Sołecką Borzechowa. Zaproponowano, aby to właśnie mieszkańcy złożyli się na ten cel i wspólnymi siłami kupili nowe chorągwie dla swojej parafii. Odzew mieszkańców był natychmiastowy!  Ich wielkie serca i hojność, a przede wszystkim głębokie zrozumienie całej akcji -  wszystko to przeszło najśmielsze oczekiwania inicjatorów zbiórki.

W przedsięwzięcie to włączyli się tu wszyscy, każdy chciał solidarnie dołożyć swoją „cegiełkę” do wspólnego dzieła. Dzięki temu z zebranych środków udało się przeprowadzić nie jedną, a kilka inwestycji na rzecz parafii! Wszystkie – bardzo potrzebne.

Przede wszystkim zakupiono 3 nowe, przepiękne - dwustronne chorągwie i odnowiono drzewce. Na nowych chorągwiach znajdują się wizerunki m.in. patronki parafii – św. Anny, ale też Jana Pawła II i Matki Boskiej. Ale to nie wszystko!  Dzięki hojności mieszkańców udało się też wyremontować starą, nieużywaną dotąd toaletę przykościelną, której stan odstraszał i nie pozwalał na użytkowanie. Teraz pomieszczenie to zmieniło się nie do poznania! Zostało ocieplone i otynkowane, a w środku – wykafelkowane. Zamontowano nową armaturę sanitarną, doprowadzono prąd i zamontowano „czujkę” włączającą światło.  Toaleta jest też wyposażona w środki higieny. Na koniec zawieszono nawet gustowne firanki. Mała rzecz – a radości dużo!

A i to nie koniec społecznych inwestycji… Dzięki mieszkańcom udało się jeszcze postawić bramę cmentarną wraz z furtką od strony parkingu oraz wykonać nowe, wygodne schody przy kaplicy wraz z poręczami. Schody zostały wyłożone kostką brukową z odzysku (którą udało się sołectwu  pozyskać podczas zdejmowania starej nawierzchni w trakcie niedawnej budowy nowej ścieżki rowerowej). Stara kostka miała być rozbita na tłuczeń, a dzięki zaradnym mieszkańcom, dostała „drugie życie” i służy dalej.

Dziś, kiedy wszystkie inwestycje są już zakończone, parafianie nie kryją radości i zadowolenia ze wspólnego dzieła. A my - gratulujemy i dziękujemy!

  • parafia
  • parafia
  • parafia
  • parafia
  • parafia
  • parafia
  • parafia
  • parafia
  • parafia

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne