Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Morsy Zblewo nawet podczas górskich wycieczek dają świetny przykład pełnego zaangażowania w to, co ważne. I jak zawsze – z wielkimi uśmiechami na twarzy!

BRAWO NASZE (EKO)MORSY ZBLEWO!

Niedawno nasze Morsy zwiedzały Karkonosze. Trzydniowa wycieczka pełna była atrakcji: świątynia Wang, wodospad Kamieńczyk, schronisko Samotnia i Strzecha Akademicka... Morsy zdobyły też Śnieżkę, a podczas zejścia ze szczytu włączyły się w piękną akcję zainicjowaną przez młodzież. To właśnie napotkani na szlaku młodzi ludzie zbierali śmieci i nieczystości, pozostawione w tym pięknym miejscu przez turystów. Odezw Morsów był natychmiastowy – od razu włączyły się do tego dzieła! Jak mówi Ewa Ossowska, dało to wszystkim dużo pozytywnych emocji i szczerej radości: „To była piękna i szlachetna akcja! Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i dać coś od siebie. Uzbieraliśmy ogromny worek śmieci. Z jednej strony to przerażające, że znaleźliśmy je porzucone w tak pięknych okolicznościach przyrody. Z drugiej strony – cieszymy się, że już ich tam nie ma, a znowu jest pięknie i czysto! Mamy wspaniałych i godnych do naśladowania ludzi. Wspólnie dbamy o nasze środowisko, o piękno naszej ojczyzny. Dla nas – Morsów Zblewo – jest to ważne…”.

Podczas wyprawy Morsy nie ominęły także Zamku Książ, Zamku Chojnik oraz niezapomnianej Panoramy Racławickiej we Wrocławiu. A jakie są kolejne, górskie plany Morsów? „Zdobyliśmy już Skrzyczne i Klimczok w Beskidzie Śląskim, Baranią Górę w Beskidzie Śląskim, Babią Górę w Beskidzie Żywieckim i  Śnieżkę w Karkonoszach. A teraz czekają na nas niezbadane i okryte tajemnicą Góry Sowie! Już się cieszymy na tę wyprawę i zapraszamy do nas, bo właśnie rozpoczynamy tegoroczny sezon kąpielowy nad jeziorem Niedackim! Zapraszamy!” – zachęca Ewa Ossowska, a my przypominamy, iż Morsy Zblewo spotykają się na wspólnej kąpieli co niedzielę w Twardym Dole.

(fot. Morsy Zblewo)

  • morsy
  • morsy
  • morsy
  • morsy
  • morsy

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne