Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Od kilku tygodni w Zblewie trwa wielkie szycie i wyszywanie! Jednym słowem: powstaje lalka szmacianka Kociewianka, która będzie promować gminę Zblewo i Kociewie.

„MAŁA KOCIEWIANKA” MA JUŻ OCZY!

Zajęcia prowadzone są w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie, który pozyskał środki na realizację tego projektu. Biorą w nim udział mamy z córkami. I jak zgodnie przyznają,  wspólne wymyślenie i uszycie lalki to naprawdę wielka frajda!

A wszystko zaczęło się od odrysowania i wykrojenia szablonu lalki. Potem – zszycie  poszczególnych części ciała naszych szmacianek i wypchanie ich. Wszystkie części trzeba zeszyć tak, aby powstał tułów naszej zabawki. W następnym kroku – wyszywanie oczek i buzi, przyszywanie włosów, szycie spódniczki i … teraz nasze dzieła zaczynają już przypominać lalkę! Jednak przed nami jeszcze kilka spotkań, podczas których powstaną prawdziwe arcydzieła, cudowne i niepowtarzalne lalki szmacianki małe Kociewianki, które – mamy nadzieję – dzieci po prostu pokochają.

Warsztaty prowadzi nadzwyczaj utalentowana i kreatywna Marzena Brandt ze Zblewa. Spotkania potrwają do końca listopada, a już w grudniu będziemy mogli nie tylko zobaczyć gotową lalkę, ale będzie także konkurs na imię dla niej. Lalka szmacianka trafi też do wszystkich przedszkoli na terenie gminy Zblewo oraz zostanie podarowana przedszkolakom z gmin sąsiedzkich.

Projekt "Mała Kociewianka - moja lalka szmacianka" dofinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”.

(mat. GOK Zblewo)

  • lalka
  • lalka
  • lalka
  • lalka

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne