Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

KLESZCZEWO: „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W Publicznej Szkole Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim często przypominamy  uczniom o  zasadach ruchu drogowego. Chcemy , aby ich droga do szkoły była bezpieczna. Mówimy o tym na zajęciach wychowawczych, dydaktycznych oraz świetlicowych.

W ramach realizacji projektu „Szkoła promująca zdrowie”, cały miesiąc wrzesień był poświęcony tematom związanym  z bezpieczeństwem. Przypominaliśmy uczniom zasady korzystania z naszych dróg i ulic,  przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

Tak ważnym tematem zajęła się klasa trzecia. Uczniowie wraz z ich wychowawczynią Hanną Jankowską, przygotowali wiele atrakcji związanych z tym przedsięwzięciem : konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” (przepiękne  prace można podziwiać nadal  na wystawie), test wiedzy o ruchu drogowym dla klas I- III, nazywanie

i kolorowanie znaków drogowych, zorganizowanie wystawy prac na szkolnym holu. Uwieńczeniem działań był apel, na którym uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali inscenizację dotyczącą zachowania bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym pt.  „Alicja na wiejskiej drodze”.

Myślę, że podjęty temat jest bardzo ważny, a nasi uczniowie zapamiętają kilka bardzo ważnych rad, dotyczących zachowania bezpieczeństwa na drodze, podczas zabaw i zajęć na świeżym powietrzu oraz w domu.  Wiersze i piosenki o bezpieczeństwie użytkowników dróg, przygotowane przez rozświetlonych kamizelkami  odblaskowymi uczniów klasy trzeciej, zachęcą do tego, aby być czujnym i uważnym na drogach.

Gratulacje dla wszystkich laureatów konkursu plastycznego.

Hanna Jankowska
Foto: Roma Kwartnik

  • 1
  • img_20190927_095125
  • img_20190927_095343
  • img_20190927_100133
  • kleszczewo

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne