Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Po wielu latach oczekiwania, w Pinczynie otwarto nowe, prawdziwie bajkowe przedszkole.

BAJKOWA „ZIELONA ŁĄKA”

Na ten dzień długo czekali zarówno nauczyciele, rodzice jak i przedszkolacy z Pinczyna. I stało się: w pierwszych dniach września „Zielona Łąka” czyli nowe, przepiękne, nowoczesne i energooszczędne przedszkole otworzyło swoje podwoje.

Przypomnijmy, iż nowa część przedszkola została dobudowana do już istniejącego obiektu. Całkowita powierzchnia dobudowanej części wynosi około 760 m2. Znajduje się tu 5 sal przedszkolnych (w każdej – 25 dzieci) oraz jedna sala klubiku dziecięcego dla dzieci do lat 3. Wszystkie sale są absolutnie wyjątkowe - zaaranżowane w motywy zielonej łąki, np. niezapominajki, maki, dzwonki, stokrotki itd. Są też nowocześnie wyposażone. Również teren wokół przedszkola został zagospodarowany, a nowo powstała zieleń budzi zachwyt! Rozwiązano także problem z bezpiecznym dojazdem i parkowaniem, który był wcześniej prawdziwym utrapieniem rodziców. Teraz przed przedszkolem znajduje się obszerny i wygodny, a przede wszystkim – bezpieczny parking. Droga prowadząca do przedszkola ma zostać przebudowana – projekt jest już gotowy, a Gmina Zblewo złożyła właśnie wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

Przedszkole zbudowano ze środków własnych Gminy Zblewo przy udziale środków zewnętrznych. Częściowo środki na budowę nowego przedszkola Gmina pozyskała bowiem z programu rządowego Maluch + (tj. 720 000 zł). Przez 2 lata będą też środki unijne z RPO WP na utrzymanie klubiku dziecięcego (578 tys. zł), finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Z tego też programu wyposażono częściowo przedszkole.

Prace ruszyły jesienią 2018 roku. Obiekt wybudowała firma POLBUD ze Zblewa, a aranżacje wykonała firma CGL z Gdyni. Wyposażenie dostarczyła firma BMS sp.j. Z.Bielecki z Kwidzyna.

Warto podkreślić, iż przedszkole budowane było pod pełnym zaangażowaniem ze strony inwestora czyli Gminy Zblewo, która zadbała o najdrobniejsze szczegóły i wysoką jakość wykończenia. Nacisk położony był na kwestie bezpieczeństwa.

Obecnie dzieci aklimatyzują się w nowym miejscu. Uroczyste otwarcie przedszkola planowane jest na wiosnę, kiedy będzie już gotowy nowy plac zabaw.

-----------------------

  ARTUR HEROLD – WÓJT GMINY ZBLEWO
Jest to bardzo ważna inwestycja, tak długo oczekiwana - prawdziwe bajkowe przedszkole, które ma służyć naszym najmłodszym dzieciom. Dla mieszkańców Pinczyna oraz dla mnie jest to wielka radość i zadowolenie, że po długich latach w końcu udało się zrealizować to piękne dzieło, które mam nadzieję przyniesie wiele satysfakcji -  mieszkańcom, rodzicom i uśmiech dzieciom.
Oczywiście to nie koniec dobrych wieści! W najbliższym czasie planujemy także wybudować bajkowe przedszkole w Zblewie w pobliżu placu 700-lecia. Bardzo mi na tym zależy i traktuję tę inwestycję jako priorytet. Już niebawem będzie możliwość zobaczenia projektu przedszkola w Zblewie.

IWONA LOROCH – DYREKTOR ZKiW W PINCZYNIE
 „Marzenia się spełniają….. do budynku Publicznego Przedszkola w Pinczynie  dobudowano nowy obiekt – przestronny, kolorowy, nowoczesny. Jednym słowem – dumę gminy!  W środę 11września przedszkolacy z gminy Zblewo wraz z rodzicami  po raz pierwszy mogli przekroczyć próg nowego budynku przedszkola w Pinczynie „Zielona Łąka”.

Cóż to był za dzień pełen zdziwienia, pozytywnych komentarzy: „..proszę mnie uszczypnąć nie wierzę, że tu na wsi w Pinczynie mamy takie przedszkole..”, „..pięknie”, „…cudownie, zostaję, chcę być dzieckiem, właśnie tu chcę spędzać czas..”

Wesołe minki uśmiechniętych dzieci, które nie chciały wracać do domu   dawały nam pełną satysfakcję z osiągniętego celu -  nowego przestronnego i nowoczesnego przedszkola.

ZOBACZ NASZE PIĘKNE PRZEDSZKOLE:

 • przedszkole
 • 0 (2).jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 1.jpg
 • 11.jpg
 • aa.jpg
 • b.jpg
 • c.jpg
 • d.jpg
 • DSC_7748.jpg
 • DSC_7764.jpg
 • DSC_7766.jpg
 • nowe2.jpg
 • IMG_20190916_200207.jpg
 • IMG_20190916_200328.jpg
 • IMG_20190916_200452.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne