Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Mamy świetne informacje dla czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Zblewie! Nasi bibliotekarze pozyskali właśnie dotację z Ministerstwa Kultury i już wkrótce na półkach naszej biblioteki pojawi się wiele nowości!

JUŻ WKRÓTCE – NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Dzięki dotacji nasza biblioteka wzbogaci się o książki za ponad 8 tysięcy złotych! Kierownik biblioteki Emilia Bielska nie kryje radości: „Bardzo się cieszymy, że oferta biblioteki poszerzy się o najnowsze wydawnictwa! Mamy wspaniałych czytelników i robimy wszystko, aby nasza oferta biblioteczna była dla nich atrakcyjna i na bieżąco aktualizowana…”.

A jakie książki zostaną zakupione? Jak mówi E. Bielska, praca w bibliotece to przede wszystkim rozmowy i stały kontakt z czytelnikami. „Dzięki temu wiemy, jakie są oczekiwania naszych czytelników. Dlatego – słuchając właśnie ich głosu – zamierzamy nabyć takie książki jak m.in. „Wyrok” Remigiusza Mroza, „Horyzont” Jakuba Małeckiego, „Ta, która musi umrzeć” Davida Lagercrantz, „Mroczna strona”  Danielle Steel i wiele innych nowości wydawniczych, których jest bardzo wiele.  Zachęcamy wszystkich, aby dzielili się swoimi oczekiwaniami! Propozycje nowości książkowych, które chcielibyście Państwo znaleźć w naszej bibliotece można zgłaszać bezpośrednio u pracowników biblioteki”.

Pierwsze zakupy w ramach dotacji już zostały dokonane i dziś do biblioteki dotarła przesyłka z książkami. Wśród nich – książeczki dla najmłodszych, nie tylko ciekawe i inspirujące, ale także bezpieczne – bo wykonane z materiału. Dzięki temu nasza biblioteka wzbogaca swoją ofertę także dla najmłodszych czytelników. Przypomnijmy bowiem, iż jest to miejsce przyjazne dzieciom, bardzo często odwiedzane przez przedszkolaków i rodziców z dziećmi.

A co jeszcze przygotowuje nasza biblioteka na nadchodzący sezon jesienno-zimowy? Czytelnicy z pewnością ucieszą się, bo zaplanowano m.in. kolejne spotkania autorskie dla młodzieży  z Krzysztofem Piersą, Pauliną Hendel oraz długo oczekiwane spotkanie autorskie z Reginą Umerską, Aleksandrą Zdrojewską i Kingą Keenys Gełdon – autorkami książki „Kociewskie zioła i przyprawy ze zblewskich łąk i pól” oraz wydawcą tej książki – Lechem Zdrojewskim. To spotkanie planowane jest już w październiku. Już dziś serdecznie zapraszamy, a szczegółowe informacje – już wkrótce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodajmy, iż zakup nowych pozycji wydawniczych jest realizowany w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet - 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

  • 1 (1).jpg
  • 11 (2).jpg
  • 11.jpg
  • 12 (2).jpg
  • 12.jpg
  • 15.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne