Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

O tym, że nasze Morsy Zblewo nie tylko morsują, ale także biegają, chodzą z kijkami, jeżdżą na rowerze… - wie już każdy. Ale mało kto wie, że z równym powodzeniem, pasją i niezmiennym uśmiechem na twarzy - kiedy trzeba, nasze Morsy czołgają się w błocie…

MORSY W BŁOCIE: LUBIMY TAKIE WYZWANIA!

Niedawno Morsy Zblewo wzięły udział w kolejnym, prawdziwie ekstremalnym wyzwaniu - III Biegu Najeżonym Przeszkodami ,, Jeżyk". Impreza odbyła się na terenach leśnych Osiedla Rudy w Nadleśnictwie Solec Kujawski. Wzięło w niej udział ponad 180 zawodniczek i zawodników.  Pięciokilometrowa trasa usłana była wieloma, naturalnymi i nie tylko, przeszkodami, a jej pokonanie wymagało umiejętności i nie lada hartu ducha. Bagna, powalone drzewa, spiętrzona przez bobry woda, strome podbiegi i ogólnie spora dawka błota… Z takimi trudnościami mierzyli się śmiałkowie z grupy Morsy Zblewo. Koniecznie dodajmy, że dokonali tego z wielkim uśmiechem, energią i radością!

Ewa Ossowska tak wspomina te wydarzenia: „Ktoś może się dziwić… Ale my takie wyzwania  naprawdę lubimy, wspaniale się przy tym bawimy i czerpiemy z tego radość. Najważniejsze jest to, że tworzymy wspaniałą, zgraną grupę, w której nikt nie zostanie sam ze swoimi zmaganiami. Gdziekolwiek jesteśmy, zawsze działamy według zasady - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. I to jest piękne!”.

A kilka dni później, nasze Morsy można było zobaczyć także i w Tczewie, na V Pomorskim Święcie Wisły. Oczywiście głównym akcentem sportowym była V Dycha nad Wisłą. „Trasa była bardzo trudna, wymagająca, ale naszym Morsom nic nie jest straszne. Marek pobiegł w pięknym stylu , a Danka stanęła na podium zajmując II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nie tylko biegamy, ale i chodzimy - Grażyna i Krzysiu są tego dowodem w Nordic Walking. Przed nami jeszcze w tym sezonie wiele startów! Już cieszymy się z tego” – mówi E.Ossowska. A już wkrótce sezon jesienno- zimowy i nasze Morsy powrócą nad jezioro Niedackie w Twardym Dole, gdzie przez całą zimę będą morsować. Ewa Ossowska zaprasza – dołączcie się do nas! Czekamy i zapraszamy.

(mat. Morsy Zblewo)

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • morsy
  • b.jpg
  • c.jpg
  • d.jpg
  • e.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne