Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Przez cały weekend w gminie Zblewo – impreza za imprezą! W bogatym kalendarzu wydarzeń kulturalnych naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Już w najbliższą sobotę - 10 czerwca - serdecznie zapraszamy do Kleszczewa Kościerskiego na wspaniały, kolorowy, pełen atrakcji FESTYN RODZINNY! Przygotowaliśmy dla Państwa wiele niespodzianek - m.in. niesamowite pokazy i zmagania siłowe, ściankę wspinaczkową, przejażdżki konne, pokazy strażackie, malowanie twarzy, upominki i nagrody oraz - uwaga - lody i słodycze dla wszystkich dzieci! Zapraszamy także na prawdziwie letnią zabawę taneczną "pod chmurką" z zespołem FOCUS BAND! Bawimy się do białego rana - do godz.2:00. Wstęp wolny - warto bawić się z nami, zapraszamy do Kleszczewa! Sołtys i Rada Sołecka - czekają na wszystkich już od godz.14:00! SZCZEGÓŁY - TUTAJ (link).

Tego samego dnia – prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników historii. Tym razem zapraszamy do Bytoni, a dokładniej mówiąc – do pobliskiego Trosowa, gdzie odbędzie się uroczystość upamiętniająca 75 rocznicę zamachu na Hitlera. Początek tego wydarzenia o godz. 16.30 przy miejscowym, pamiątkowym obelisku. W programie m.in.: rekonstrukcja walk partyzanckich, opowieści przy ognisku, żołnierska grochówka i śpiewanie pieśni patriotycznych. Organizatorami wydarzenia są: Zespół Szkół Publicznych w Bytoni, Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kociewski w Zblewie oraz Rada Sołectwa wsi Cis.  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości, w szczególności - pasjonatów historii! SZCZEGÓŁY - TUTAJ (link).

Warto zatrzymać się w gościnnej i pięknej Bytoni także na niedzielę (11 czerwca), ponieważ właśnie tego dnia odbędzie się tu Festyn Rodzinny. Impreza miała się odbyć początkowo już tydzień wcześniej, ale deszcz pokrzyżował plany organizatorów i festyn został przeniesiony właśnie na najbliższą niedzielę. Czeka nas moc atrakcji! Uwaga! Start imprezy i zabawy – godz.13.30! W programie m.in. pokazy strongmanów, występ Rajmunda Pałkowskiego, pokaz iluzjonistyczny, a około godz.15:30 start Biegu Kasztelana. Bieg ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich biegaczy! Najdłuższy dystans do pokonania to 2.5 km. Podczas festynu zaprezentują się także uczniowie bytońskiej szkoły (zabawy dla dzieci, występy artystyczne zespołów i solistów biorących udział w konkursie piosenki angielskiej, pokaz akrobatyczny Alicji Dembickiej). Nie zabraknie quizu rodzinnego i turnieju rodzice – nauczyciele – uczniowie.  Ponadto prawdziwy raj dla wszystkich dzieci – zjeżdżalnie, dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, przejażdżki konne, malowanie twarzy, gladiatorzy i pokaz zbroi. Serdecznie zapraszamy – czeka nas wspaniałe popołudnie!

Zawsze aktualne informacje na temat naszych imprez oraz szczegóły wszystkich wydarzeń można znaleźć na stronie www.zblewo.pl. Zapraszamy do gminy Zblewo!

  • nadchodzi weekend

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne