Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świeci.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie.

Tymi słowami witaliśmy wszystkich, którzy przybyli na nasza szkolna uroczystość, jaką jest coroczny kiermasz mikołajkowy. Cieszyliśmy się, że ten zimowy czas zechcieli z nami spędzić przyjaciele szkoły.

Z radością przywitaliśmy: Pana Marka Mischke przedstawiciela Wójta Gminy Zblewo, Radnych: Pana Janusza Czubka, Pan Krzysztofa Surówkę, Sołtysów: Panią Renatę Klimowicz, Panią Arletę Rueck, Pana Sławomira Cybulskiego, Księdza Proboszcza Adama Kapelusza, Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Panią Elżbietę Piórkowską, Przewodniczącą Koła Emerytów i Rencistów Panią Lidię Wróblewską, Panią Sylwię Dróżkowską – przewodniczącą Rady Rodziców oraz wszystkich gości, dzieci i mieszkańców.

Po części artystycznej przygotowanej przez dzieci i nauczycieli można było wziąć udział w loterii i odwiedzić stoiska z artykułami świątecznymi przygotowanymi przez dzieci i rodziców. Smakosze kawy i ciast mogli w gronie najbliższych i znajomych spędzić ten magiczny wieczór.

Impreza ta cieszy się od lat coraz większą frekwencją. Do Mikołaja przychodzą nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale też dużo rodzin z maluszkami , które po raz pierwszy mają okazję zobaczyć Świętego Mikołaja na żywo, jak również absolwenci, którzy chcą spotkać się ze świętym.

Od 18 lat staramy się uatrakcyjniać kiermasz, wprowadzając nowe elementy. Już po raz drugi przeprowadzono licytację i loterię fantową, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Można było wygrać kolację, wizytę u fryzjera, kosmetyczki czy świeże, wiejskie jaja lub worek ziemniaków. Zlicytowano m.in. rower górski, obraz, zabawki dla dzieci, drukarkę, drewniane donice na kwiaty, konika na biegunach.

Nasze dzieci wraz z rodzicami przygotowały wyroby na stoiska Kiermaszowe. Zainteresowani mogli kupić m.in. karty pocztowe, czapki, bałwanki, ozdoby świąteczne. KGW w Borzechowie również przygotowało stoisko z ręcznie wykonanymi dekoracjami ekologicznymi. Te współczesne dekoracje cieszyły się wielkim zainteresowaniem odwiedzających. Dużą popularnością od lat cieszą się szkolne kawiarenki, w których można w świątecznej atmosferze wypić kawę, posmakować pysznych wypieków rodziców. Impreza środowiskowa uczy nasze dzieci przedsiębiorczości, zaradności, odwagi oraz dzielenia się z innymi.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom i gościom za aktywny udział w XVIII Kiermaszu Mikołajkowymi i zapraszamy za rok.

„I zaśpiewaj, zakolęduj nam, kolędo,
Że najbliżsi zawsze blisko przy nas będą,
Że nikogo nie zabraknie przy tym stole,
Przy kolędzie najpiękniejszej z wszystkich kolęd”

(mat. PSP w Borzechowie)

  • DSC00183.jpg
  • DSC00194.jpg
  • DSC00253.jpg
  • DSC02379.jpg
  • DSC02398.jpg
  • DSC02419.jpg
  • DSC02447.jpg
  • DSC02458.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne