Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Mikołajki czas zacząć! Tegoroczne Mikołajki w naszej gminie rozpoczęły się w Pinczynie, gdzie w piątek (1 grudnia) Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańców. Dzień później Mikołaj zajechał do Miradowa i Białachowa, a w niedzielę – do Lipiej Góry. Towarzyszyliśmy Mikołajowi w kilku jego spotkaniach z najmłodszymi. Wszędzie witano go z wielką radością. Nie zabrakło wierszyków i kolęd, przygotowanych specjalnie dla zacnego gościa. Zapraszamy na cykl mikołajkowych relacji z całej gminy! Przez cały tydzień Mikołaj będzie odwiedzać wszystkie sołectwa, a my – specjalnie dla Państwa – będziemy relacjonować wizytę św. Mikołaja w naszej gminie. Jako pierwsza - specjalna, mikołajkowa relacja z Pinczyna!

MIKOŁAJKI W PINCZYNIE

W pierwszy dzień grudnia o godz. 16.00 w Wiejskim Domu Kultury w Pinczynie odbyło się spotkanie dzieci z okazji zbliżających się Mikołajek. Specjalnie dla najmłodszych do Pinczyna zawitał teatrzyk ,,Duet" z Krakowa z przedstawieniem pt. ,,Dziadek do orzechów".

Zabawy i śmiechów z króla szczurów było co nie miara! Po występie i krótkiej zabawie do dzieci  przyszedł  Mikołaj z malutkimi słodkościami  i obdarował każde dziecko. Radości nie było końca.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką wsi Pinczyn. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak licznego uczestnictwa zarówno dzieci, jak i dorosłych. Życzymy zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia i do zobaczenia za rok!

(mat. Irena Szulkowska, sołtys Pinczyna)

  • PIN.jpg
  • PIN2.jpg
  • PIN3.jpg
  • PIN4.jpg
  • PIN5.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne