Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W poniedziałek, 13 listopada gościliśmy w murach naszej szkoły Administratora Diecezji Pelplińskiej J.E. Biskupa Wiesława Śmigla. W ramach wizytacji nasz dostojny Gość odwiedził dzieci z oddziału przedszkolnego w Pinczynie, grupę „O” D  - „Żabki” i grupę E – „Biedronki”. Przedszkolaki z nieukrywaną radością czekały na znakomitego Gościa i już od progu powitały Go ulubioną piosenką „Gdy wszyscy święci idą do nieba” z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Każdy przedszkolak, czy to duży, czy mały z zapałem naśladował św. Piotra, który w niebie „na saksofonie gra” i roztańczoną Magdalenę w rytmie cza-cza-cza. Małe „aniołki” stukały w stołki, chcąc rozweselić naszego Biskupa i pokazać jak na co dzień bawimy się i uczymy w naszej placówce.

W związku z tym, że zajęcia dydaktyczne, na których gościliśmy Ks. Biskupa, dotyczyły symboli narodowych i poznawania polskich miast, dzieci zaśpiewały również piosenkę o nowo poznanym mieście: „…Toruń z daleka pachnie, bo słodki zapach pierników kusi mocno nas…” wiedząc, że wkrótce ksiądz biskup obejmie urząd w diecezji toruńskiej. Nasz zacny Gość przekazał dzieciom, że Toruń to nie tylko słodkie pierniki, ale również słynny Uniwersytet Mikołaja Kopernika, zachęcając dzieci do wytrwałej nauki i pracy już od najmłodszych lat. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły Ks. Biskupowi swoją grupową fotografię opatrzoną słowami „Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba” A. Ch. Swinburne`a   i poprosiły, by ten nasz pinczyński „kawałek nieba” Ks. Biskup zabrał ze sobą i schował w swoim sercu i pamięci.

Wizyta zakończyła się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem i błogosławieństwem dzieci i nauczycieli na dalsze lata pracy i nauki. To piękne i wzruszające spotkanie wznoszące tak wiele ciepła do naszego codziennego życia, na długo pozostanie w naszej pamięci.

(mat. Renata Jodko)

  • DSC_0087.JPG
  • DSC_0100.JPG
  • DSC_0119.JPG
  • DSC_0139.JPG
  • DSC_0144.JPG
  • DSC_0157.JPG
  • DSC_0167.JPG
  • DSC_0170.JPG

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne