Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W listopadzie (a dokładnie – 8 listopada),  jak co roku w naszej szkole odbyła się akcja -  Dzień Zdrowego Śniadania. Ideą tej akcji jest uświadomienie dzieciom i rodzicom istoty spożywania pierwszego śniadania dzięki, któremu uczniowie mają siły do nauki i zabawy.

Tradycyjnie udział w tym dniu wzięli najmłodsi uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia od kilku dni, przygotowując m.in. prace plastyczne, opaski na głowy, gazetki tematyczne itp.

Dzień rozpoczął się od robienia zdrowych kanapek. Rodzice przygotowali swoim pociechom wszystkie potrzebne produkty do ich przygotowania.  Kanapki były przepiękne i bardzo kolorowe, dzięki warzywom,  których uczniowie użyli do dekoracji kanapek.

Po przygotowaniu kanapek w salach lekcyjnych dzieci zeszły z nimi  do świetlicy szkolnej, gdzie  czekał na nich Doktor Zdrówko, który przywitał dzieci serdecznie i zaprosił ich do wspólnej zabawy, na wesoło!

Doktor Zdrówko przedstawił dzieciom zalety zdrowego śniadania, ale  także,  jak niekorzystne jest niespożywanie pierwszego śniadania i niezabieranie  drugiego śniadania do szkoły. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną, której bohaterem był chłopiec Roman, który zrozumiał, że należy się zdrowo odżywiać, gdyż niezdrowe odżywianie wpływa bardzo niekorzystnie  na zdrowie i rozwój dzieci.

Doktor Zdrówko podsumowując całe spotkanie przeprowadził, na wesoło test sprawdzający wiedzę uczniów dotyczącą zdrowego odżywiania i dbania o swoje zdrowie. Uczniowie rozwiązywali także zagadki o tematyce zdrowotnej i  otrzymali ulotki z zasadami zdrowego żywienia oraz piramidą zdrowia.

 Spotkanie zakończyło się zjedzeniem wspólnego, zdrowego śniadania oraz konsumpcją warzyw i owoców przygotowanych przez panie z kuchni szkolnej.

(mat. Ewa Niemczyk)                                                                   

  • DSC_0020.JPG
  • DSC_0024.JPG
  • DSC_0025.JPG
  • DSC_0026.JPG
  • DSC_0028.JPG
  • DSC_0037.JPG
  • DSC_0039.JPG
  • DSC_0047.JPG

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne