Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Mamy świetne wieści dla naszych Mieszkańców, a z pewnością najbardziej ucieszą się wszyscy sportowcy i kibice! Z wielką radością informujemy, iż dzięki staraniom Gminy Zblewo otrzymaliśmy właśnie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację naszej bazy sportowej! To jeszcze „gorąca” wiadomość  – posiedzenie zespołu ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej miało bowiem miejsce w miniony piątek (22 września). Późnym popołudniem protokół z posiedzenia został opublikowany i jest dostępny tutaj – LINK.

To dla nas wielka radość i niewątpliwy sukces, tym bardziej, że w naborze wniosków brało udział ponad 60 samorządów z całej Polski! Gmina Zblewo otrzymała bardzo wysokie (drugie pod względem wysokości) dofinansowanie w kwocie 1 581 300 zł. Co chcemy zrobić za te pieniądze? Dwie duże inwestycje sportowe.

Po pierwsze - modernizację stadionu w Zblewie, w tym m.in. budowę bieżni 400 m, remont boiska trawiastego, budowę systemu nawadniania boiska z elektronicznym sterowaniem, remont szatni oraz budowę ogrodzenia stadionu.

Druga inwestycja zostanie zrealizowana w Borzechowie. Wybudujemy tam obiekt spełniający jednocześnie dwie funkcje: sportową oraz społeczno-kulturalną. Oprócz szatni sportowych i wygodnego zaplecza dla naszych piłkarzy i sędziów, powstanie również - tak bardzo oczekiwana przez mieszkańców - świetlica wiejska wraz z zapleczem i nowoczesnym wyposażeniem.

Realizacja obu inwestycji rozpocznie się już w 2018 roku.

  • MAMY TO!

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne