Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

KS „Sławek” Borzechowo świętuje właśnie swoje 25-lecie i awans do V ligi! To wielki sukces, budowany przez ćwierć wieku istnienia klubu.

Przypomnijmy początki klubu… Już od 1990 roku piłkarze-amatorzy z Borzechowa próbowali stworzyć drużynę. Marzenie to spełniło się w 1992 roku. Z inicjatywy wielu „szaleńców” – czyli społeczników i pasjonatów powstał wówczas klub „Sławek” Borzechowo. Nazwa klubu związana jest z mieszkańcem tej miejscowości oraz tragicznym wydarzeniem sprzed lat z jego udziałem. Był on marzycielem i jednym z inicjatorów założenia zespołu piłkarskiego. Wraz z innymi zapaleńcami snuł wizję zbudowania w Borzechowie boiska i założenia klubu. Nie uczestniczył w pełnej realizacji marzeń. Kiedy jechał motorem na ligowy mecz do swojego klubu, zginął w wypadku. Dla upamiętnienia kolegi nadano klubowi nazwę „Sławek”.

Dziś mija od tamtych wydarzeń 25 lat. Społeczność Borzechowa nie kryje dumy ze swoich sportowców i ich sukcesów! Z tym większą radością Klub zaprasza na wyjątkowy, jubileuszowy mecz! Zmierzą się „Gryf” Wejherowo (II liga) oraz KS „Sławek” Borzechowo (V liga). Mecz jest wydarzeniem inaugurującym obchody 25-lecia „Sławka”. Zapraszamy zatem na stadion do Borzechowa – 15 sierpnia o godz.15:00. Niech tego dnia nie zabraknie nie tylko kibiców „Sławka”, ale wszystkich przyjaciół Borzechowa i pasjonatów piłki nożnej!

  • plakat mecz

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne