Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Trwają wielkie przygotowania do tegorocznego Festynu Kociewskiego. Już dziś zapowiadamy tę imprezę, bo warto zarezerwować sobie tę datę – 15 lipca – właśnie na zabawę w Zblewie. Wystąpi m.in. zespół KOMBII oraz popularny Sławomir.

Co roku, na początku lipca - specjalnie na festyn - do Zblewa zjeżdża kilka tysięcy mieszkańców i turystów. Festyn Kociewski jest już bowiem rozpoznawalną marką i gwarancją świetnej zabawy! To jedna z nielicznych imprez w regionie, która łączy w sobie nie tylko muzyczne show i koncerty największych gwiazd polskiej muzyki, ale także - atrakcyjną promocję Kociewia! Jak podkreślają bowiem mieszkańcy, Zblewo to serce Kociewia. I to Kociewie z dumą pokazują turystom odwiedzającym festyn.

Tak będzie i w tym roku. Nie zawiodą się m.in. miłośnicy lokalnej, swojskiej kuchni - panie gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich już dziś zapraszają na stoiska, gdzie będzie można zjeść pyszności jak z babcinej kuchni. Będzie też piękne rękodzieło i prezentacja sołectw, które będą zmagać się w turnieju. Emocje - gwarantowane! Kociewiaków nie zabraknie też na muzycznej scenie, bo jak podkreślają organizatorzy, mamy w gminie Zblewo wspaniałe talenty muzyczne, godne największych scen! Dlatego w programie tegorocznego festynu - koncert specjalny pod hasłem" Teraz MY! Kociewiacy!". A wystąpią m.in. kochane przez publiczność Kociewianki - Ewelina Rytelewska oraz Angelika Podwojska. Zaprezentuje się też nasz lokalny, wspaniały i prawdziwie kociewski zespół "Kociewska Familija".

Nie zabraknie również sportowych emocji - już tradycyjnie podczas festynu będziemy mogli kibicować najlepszym z najlepszych strongmanów, którzy zmierzą się przed publicznością w STARCIU GIGANTÓW! Tego nie można przegapić, tym bardziej, że to Puchar Polski!

I jeszcze kilka słów o tym, kto wystąpi na muzycznej scenie tegorocznego festynu. A tam - niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki czyli zespół KOMBII z Grzegorzem Skawińskim.  Zespół częściowo stanowi kontynuację zespołu Kombi z lat 80, a jego przeboje - jak choćby "Black and white",  „Nasze rendez vous”, "Awinion" czy też kultowe już "Pokolenie"... - zna każdy! Przypomnijmy, iż koncert KOMBII na Festynie Kociewskim przewidziano na godz.21.30. A wcześniej - inna gwiazda i inny rodzaj muzyki czyli popularny SŁAWOMIR – polski aktor, showman i piosenkarz rock-polo, znany m.in. z show "Twoja twarz brzmi znajomo" i największych imprez kabaretowych w Polsce. W lipcu - Sławomir spotka się z publicznością w Zblewie. To będzie z pewnością spora dawka śmiechu i radości! Usłyszymy takie hity jak m.in. "Megiera”, „Ni mom hektara” czy „Aneta”.  Ale to nie koniec gwiazd, które odwiedzą w tym roku  Festyn Kociewski. Gospodarzem muzycznej sceny będzie bowiem SKIBA!

Organizatorzy przewidzieli także atrakcyjne konkursy i niespodzianki dla publiczności oraz fantastyczny finał imprezy - największy na Kociewiu pokaz fajerwerków! Tuż przed północą, rozświetlą one niebo nad Zblewem i będzie to z pewnością niesamowite zakończenie tego dnia pełnego muzyki, radości i prawdziwe wakacyjnej imprezy!

A więc - zapraszamy do Zblewa! Spotykamy się już 15 lipca na stadionie w Zblewie! XIX Festyn Kociewski!  Już dziś warto zarezerwować sobie ten dzień, bo BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!  Warto odnaleźć nasze wydarzenie na fb, gdzie czekają na internautów konkursy i niespodzianki.  Zapraszamy!

  • -

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne