Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

*******************

Mieszkańcy Borzechowa (gmina Zblewo) długo czekali na budowę świetlicy wiejskiej w ich miejscowości. Po wielu latach – doczekali się. Nowy obiekt już stoi, a wkrótce wielkie otwarcie!

BORZECHOWO. WKRÓTCE WIELKIE OTWARCIE NOWEJ ŚWIETLICY

W Borzechowie wielka radość! Cieszą się wszyscy – zwłaszcza borzechowscy seniorzy, gospodynie z KGW „Modraki”, sportowcy, organizacje pozarządowe, dzieci i młodzież… Już za kilkanaście dni wszyscy będą mogli bowiem korzystać z pięknej, nowoczesnej  świetlicy wiejskiej, spełniającej także rolę zaplecza sportowego.

Nowy obiekt już stoi i cieszy oko mieszkańców. Budowę rozpoczęto w zeszłym roku, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które Gmina Zblewo pozyskała na część sportową inwestycji. Świetlica robi wrażenie tym bardziej, iż zagospodarowano już teren wokół niej. Piękne aranżacja zieleni dookoła budynku bardzo podoba się mieszkańcom.

Sam budynek podzielony jest na 2 części. W jednej znajduje się zaplecze sportowe tj. szatnie dla sportowców, magazynki sportowe i pokój sędziów. Druga część to duża sala z pełnym zapleczem kuchennym oraz mniejsza sala z podręcznym magazynkiem. Jest też nowoczesna kotłownia (ogrzewanie gazowe). Zakup wyposażenia świetlicy został dofinansowany ze środków unijnych ( PROW 2014-2020). Warto też wspomnieć, iż w inwestycji tej nie zabrakło prawdziwie innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań. Wybudowano tu bowiem specjalny zbiornik podziemny, do którego zbierane są wody opadowe z dachu. Będą one wykorzystane do nawadniania boiska w okresach suszy.

Wójt gminy Artur Herold nie ukrywa radości, że marzenia mieszkańców o świetlicy stały się faktem. „Cieszę się tym bardziej, że mieszkańcy Borzechowa są nadzwyczaj aktywni i bardzo oddani swojej społeczności. I potwierdzają to każdego dnia. Nie sposób wymienić wszystkich, ale chociażby działalność Pani Sołtys Renaty Klimowicz i Rady Sołeckiej jest godna najwyższego uznania, a sołeckich inicjatyw tu nie brakuje i to w każdej dziedzinie życia. Dotyczy to także sportowców z wielkim pasjonatem sportu, radnym i oddanym kibicem KS „Sławek Borzechowo” Januszem Czubkiem na czele i wspaniałymi animatorami „Orlika”. Myślę tu również o społeczności szkolnej, której przewodzi pani dyrektor Maria Tomana, a także o miejscowym kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów kierowanym przez pełną energii panią Lidię Godlewską - Wróblewską czy bardzo prężnym borzechowskim Kole Gospodyń Wiejskich „Modraki”, któremu przewodniczy pani Elżbieta Piórkowska. W Borzechowie tak wiele się dzieje! Wierzę, że ta świetlica jeszcze bardziej wzmocni tę piękną aktywność społeczną, będzie prawdziwie łączyć pokolenia mieszkańców i będzie zawsze dla wszystkich otwarta…” - mówi wójt i już dziś zaprasza wszystkich na uroczyste otwarcie świetlicy, które odbędzie się w piątek 7 czerwca o godz.12:00. Jak mówi, będzie to wielkie święto dla wszystkich, dlatego też, oprócz części oficjalnej wójt zorganizował festyn dla mieszkańców na boisku sportowym. Będą atrakcje dla dzieci, poczęstunek dla wszystkich mieszkańców i występy artystyczne. Zaśpiewa m.in. zespół Czarna Nuta.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • DSC_4904.jpg
  • DSC_4952.jpg
  • DSC_4965.jpg
  • DSC_4971.jpg
  • DSC_4976.jpg
  • DSC_4979.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne