Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

SOBOTA POD ZNAKIEM PIEŚNI MARYJNYCH

Już tradycyjnie seniorzy z gminy Zblewo wzięli udział w Powiatowym Koncercie Pieśni Maryjnych i Kościelnych, który po raz XVIII zorganizowano w Starogardzkim Centrum Kultury. Impreza odbyła się w minioną sobotę (18 maja). Było to niezwykłe wydarzenie, pełne nie tylko muzycznych przeżyć, ale także – wielu wzruszeń i radości ze wspólnego spotkania i śpiewania.

W tym roku na scenie SCK-u wystąpiły trzy zespoły z naszej gminy, które były gorąco oklaskiwane przez publiczność. Jako pierwszy wystąpił zespół „Sąsiedzi” z Borzechowa, pod kierownictwem Lidii Wróblewskiej-Godlewskiej. Panie wspaniale wykonały 4 utwory, w tym m.in. niezwykle przejmującą piosenkę pt. „Stary krzyż”. Wielkie brawa! Tuż potem zaprezentował się nasz zblewski zespół „Melodia” (dyrygent: Władysław Szreder), który wprost oczarował publiczność m.in. cudownym wykonaniem piosenki „Lilio biała”. Publiczność nie kryła wzruszenia. Jako trzeci zaśpiewał zespół „Kociewska Familija” pod kierownictwem Zyty Mikołajewskiej wraz z kołem PZERiI z Pinczyna, kierowanym przez Krystynę Engler. Występ ten uświetnili muzycy: Mirosław Cierpioł grający na akordeonie oraz Mateusz Basara na kontrabasie. Zabrzmiały piękne, maryjne pieśni – m.in. „Chwalcie łąki umajone” czy „Jak szczęśliwa Polska cała” – i to w jak zawsze mistrzowskim, klimatycznym wykonaniu. Oklaskom nie było końca.

Dziękujemy naszym zespołom za tak piękne reprezentowanie nas na forum regionu! Kochamy Wasz śpiew, w którym jest tak wiele pasji i uczuć, ciepła i serca… Dziękujemy i gratulujemy, a dodać trzeba, iż  tuż po występach naszym wykonawcom w imieniu wójta gminy Zblewo gratulował sekretarz Daniel Szpręga.

  • "Melodia" - Zblewo
    "Melodia" - Zblewo
  • "Sąsiedzi" - Borzechowo
    "Sąsiedzi" - Borzechowo
  • "Kociewska Familija" oraz koło PZERiI z Pinczyna
    "Kociewska Familija" oraz koło PZERiI z Pinczyna

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne