Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

JEREMIASZ WOJAK FINALISTĄ II POMORSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O PRAWIE

Kilka dni temu w Gdyni odbył się rejonowy etap II Pomorskiego Turnieju Wiedzy o Prawie. Szkołę w Pinczynie oraz gminę Zblewo reprezentowali: Aleksandra Kubik z kl. VIII a oraz Jeremiasz Wojak z kl. III b gim. Konkurs organizowany jest przez Kuratorium Oświaty i Sąd Okręgowy w Gdańsku. Miał on na celu poszerzenie i pogłębienie wiedzy uczniów o prawie oraz funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości w Rzeczypospolitej Polskiej. Pani Kurator pogratulowała uczniom zakwalifikowania się do etapu rejonowego. Jak podała, do szkolnego etapu konkursu przystąpiło 426 uczniów i tylko 30 dostało się do etapu rejonowego w Gdyni. Nasi uczniowie mogli również poznać członków Komisji, którzy krótko opowiedzieli o swojej pracy, a byli to: Wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku, przedstawiciel Pomorskiego Kuratorium Oświaty, St. Wizytator w Wydziale Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty
w Gdańsku, a także członkowie Rady Pomorskiej Izby Adwokackiej i przedstawiciele Prokuratury Regionalnej. Uczniowie musieli rozwiązać 20 zadań związanych z wiedzą na temat konstytucji, trójpodziału władzy, samorządu terytorialnego oraz Unii Europejskiej.

Jeremiaszowi udało się pokonać przeciwników i dostał się do finału etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 29 marca 2019 r. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Serdecznie gratulujemy Oli i Jeremiaszowi! Życzymy dalszych sukcesów!

(Magdalena Piernicka)

  • opis: a.jpg
  • konkurs 1.jpg
  • konkurs 2.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne