Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Karbónada z zasmażaną kapustą, potrawka z kury i legumina – to menu konkursowe VI Regionalnej Bitwy Kulinarnej, która odbyła się w sobotę (16 marca) w Tuchomiu.

 BITWA KULINARNA REGIONÓW. KOCIEWIANKI ZE ZBLEWA GÓRĄ!

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu jadła weselnego, bowiem tematem przewodnim bitwy było właśnie "Kaszëbsczi wieselé". I jak się okazało, spośród trzech, startujących w bitwie zespołów (reprezentujących m.in. Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie z Sierakowic i z Tuchomia) najlepsze jadło na kaszubskie wesele przygotowały… Kociewianki ze Zblewa! Naszą zwycięską drużynę tworzyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zblewie: Elżbieta Piaskowska – Kiełtyka, Regina Umerska i Barbara Wiśniowska.

Zblewskie Gospodynie były rewelacyjne! Na wykonanie zadania miały tylko 90 minut, dlatego Panie szybko podzieliły się zadaniami. Efekt finalny zachwycił jury i parę młodą, która prowadziła całą imprezę. I to właśnie do Zblewianek trafiła nie tylko główna nagroda, ale także – pamiątkowy welon, podarowany naszym Paniom w podziękowaniu zarówno za smaczne danie, ale także – za uśmiech!

Przypomnijmy, iż zgodnie z zasadami konkursu gospodarzem kolejnej edycji Regionalnej Bitwy Kulinarnej zostaje zwycięzca. I dlatego też kolejna bitwa kulinarna odbędzie się właśnie u nas – w gminie Zblewo, w sercu Kociewia!  Serdecznie gratulujemy!

  • opis: bitwa

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne