Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Można już zgłaszać się do etapu gminnego XXVI edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska. Warto, bo łączna pula nagród w finale wojewódzkim konkursu wynosi 84 tys. zł!

RUSZA KONKURS „PIEKNA WIEŚ POMORSKA”

Konkurs ma na celu ukazanie zarówno piękna wiejskiego krajobrazu, jak i efektów wspólnych działań społeczności lokalnych. Zgłoszenia do etapu gminnego można składać do 29 marca 2019 r. w Urzędzie Gminy w Zblewie (Biuro Obsługi Klienta lub sekretariat) na załączonym formularzu.

Zmagania odbędą się w dwóch kategoriach: Wieś i Zagroda. Do konkursu mogą zostać zgłoszone pomorskie wsie, w których nie mieści się siedziba gmin, oraz zagrody będące miejscem zamieszkania oraz pracy rolnika i jego rodziny, w tym gospodarstwa agroturystyczne. Najpierw będą one rywalizować w etapach gminnych i powiatowych, natomiast do etapu wojewódzkiego przejdą zwycięzcy danej kategorii z terenu powiatu.

Komisja konkursowa oceniać będzie m.in. architekturę wsi, wygląd budynków oraz stan utrzymania terenów zielonych. Liczyć się będzie także pielęgnowanie miejscowych tradycji, zwyczajów i obrzędów, promowanie tradycyjnych produktów czy wyrobów rzemieślniczych. Dodatkowe punkty można zdobyć za działania ekologiczne, jak np. pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.

Zwycięzcy etapu gminnego będą nas reprezentować w zmaganiach na szczeblu powiatu, a w przypadku zwycięstwa – w finale wojewódzkim.  Za zajęcie pierwszego miejsca w finale, w kategorii Wieś zwycięzca otrzyma 30 tys. zł, natomiast pierwsze miejsce w kategorii Zagroda uhonorowane zostanie 5 tys. zł. W każdej z kategorii, oprócz miejsc na podium, zostaną również przyznane trzy wyróżnienia. Łączna wartość nagród w obu kategoriach to 84 tys. zł.

– Zachęcam mieszkańców pomorskich wsi do udziału w tym konkursie. To bardzo dobra okazja do tego, żeby pochwalić się miejscem, w którym żyją. Można też zdobyć pieniądze, które pozwolą na realizację wiele ciekawych pomysłów – mówi wicemarszałek Józef Sarnowski.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszenia dostępne są w serwisie internetowym Gminy Zblewo, a także Urzędu Marszałkowskiego.

(źródło: Pomorski Urząd Marszałkowski)

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne