Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Już tej jesieni w Pinczynie ruszy klubik dziecięcy. A wszystko to dzięki programowi „MALUCH+”, do którego przystąpiła Gmina Zblewo.

MALUCH+ W GMINIE ZBLEWO. PROMESA NA 720 TYSIĘCY!

W pierwszy wtorek marca (5.03) w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim samorządowcy z 11 gmin województwa pomorskiego otrzymali promesy dofinansowania projektów w ramach rządowego programu "Maluch+". Przypomnijmy, iż w ramach tego konkursu samorządy mogły pozyskać środki na utworzenie nowych i funkcjonowanie już istniejących miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

W powiecie starogardzkim w tegorocznej edycji programu tylko Gmina Zblewo otrzymała dofinansowanie. I to właśnie wójt Artur Herold otrzymał wczoraj z rąk podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcina Zielenieckiego promesę na 720 tysięcy złotych! Wójt nie krył radości: „Gmina Zblewo bierze udział w programie po raz pierwszy, a klubik dziecięcy w Pinczynie będzie pierwszą i jedyną w gminie Zblewo samorządową jednostką tego typu. Jest to dla mnie osobiście wielka radość, ponieważ zapewnienie wysokiej jakości edukacji i opieki dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy było zawsze moim priorytetem. I to się dzieje! W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku nowe sale w przedszkolach w Bytoni i w Borzechowie, budujemy przedszkole w Pinczynie, a już przygotowujemy się do budowy zupełnie nowego, jednego z największych w regionie przedszkola w Zblewie. Nasze plany stają się faktami!” – mówi Artur Herold.

Dodajmy, iż nowy klubik dziecięcy w Pinczynie zapewni opiekę 24 maluchom od 1 do 3 roku życia. Klub będzie mieścił się w nowo wybudowanym przedszkolu w Pinczynie, przez co jak podkreśla wójt, koszty bieżącego utrzymania żłobka będą zminimalizowane. Gmina bowiem dobrze przygotowała się do tej inwestycji. Tworząc projekt nowego przedszkola w Pinczynie samorząd wykupił dodatkowe grunty pod nowy, w pełni bezpieczny dojazd do przedszkola, parking, a także plac zabaw. Klubik zostanie też nowocześnie wyposażony, a teren wokół - zagospodarowany. Zatrudnienie znajdą tu 4 osoby. „Żłobek samorządowy w gminie Zblewo był bardzo potrzebny. Dzięki temu młode mamy będą mogły wrócić do pracy i realizować się zawodowo, a ich dzieci będą miały najwyższej jakości opiekę i warunki do pełnego rozwoju. ” – podsumowuje wójt Artur Herold.

  • opis: promesy
    foto: Pomorski Urząd Wojewódzki

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne