Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Nasze strażackie żuki stały się sławne na całą Polskę i trafiły nie tylko na radiową antenę, ale także do telewizji! Skąd takie zainteresowanie?

MEDIALNA KARIERA ZBLEWSKICH ŻUKÓW

Przypomnijmy, iż na początku lutego Gmina Zblewo wystawiła na sprzedaż dwa samochody pożarnicze, które służyły wcześniej w jednostkach Karolewo i Semlin. Auta wyjątkowe – bo wiekowe! Były to dwa czerwone żuki A-15. Pierwszy z nich miał 50 lat, drugi był o 7 lat młodszy. Oba – oryginalne i bez żadnych przeróbek. Wciąż można je odpalić nie tylko przez kluczyk w stacyjce, ale posiadają również możliwość awaryjnego uruchomienia silnika za pomocą korby.  To prawdziwa gratka!

Szybko okazało się, że pasjonatów starych aut jest wielu. I tak rozpoczęła się medialna kariera – ze strony urzędowej i oficjalnego BIP-u Gminy Zblewo nasze żuki trafiły najpierw na antenę Radia Gdańsk (zobacz LINK), a potem wystąpiły w TVP 3 Gdańsk (LINK). Nie zabrakło też anteny ogólnopolskiej – czyli Teleexpresu w TVP1 (zobacz LINK - emisja: 10:40). I tak o zblewskich żukach usłyszała cała Polska. Ale to koniec medialnej kariery naszych strażackich żuków. Stały się one jeszcze głównymi bohaterami filmu, nakręconego przez TVN TURBO (link). Ekipa telewizyjna przyjechała do Zblewa kilka dni temu, by – jak mówili realizatorzy programu - udokumentować samochody, które odchodzą w zapomnienie. Ale trzeba dodać – odchodzą w pełni sił! Nasze żuki może i są wiekowe, ale – w pełni sprawne! Prezentują się znakomicie i mamy nadzieję, że w rękach nowych właścicieli nabiorą jeszcze większego blasku!

Dodajmy, iż w miniony piątek (15 lutego) przetarg na sprzedaż aut został rozstrzygnięty, samochody zostały sprzedane i wkrótce trafią do Radomska.

  • 2.jpg
  • 5.jpg
  • 8.jpg
  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne