Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar w Zblewie ogłasza kolejną edycję nagrody „Kociewskie Pióro”. Przypomnijmy, iż jest to nagroda za osiągnięcia i zasługi dla Kociewia w dziedzinie literatury, publicystyki, animacji kultury (indywidualnie i zbiorowo) oraz za całokształt  działalności.

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA DO NAGRODY „KOCIEWSKIE PIÓRO”

Nagroda „Kociewskie Pióro” jest przyznawana od 2005 roku, początkowo wśród twórców powiatu tczewskiego i starogardzkiego, a od 2012  r. obejmuje także powiat świecki .

Do nagrody mogą być typowane osoby fizyczne i prawne, które wyróżniły się wybitnymi osiągnięciami mającymi znaczenie dla Kociewia i jego mieszkańców, a w szczególności:

- przyczyniły się do promocji Kociewia w kraju i za granicą;

- inspirowały wydawnictwa;

- stworzyły warunki rozwoju twórczości ludowej, amatorskiej, rękodzieła artystycznego lub innego odkrycia w tej dziedzinie;

- reprezentowały postawy i potrzeby środowiska związanych z kulturą i tradycją regionalną.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać organy administracji samorządowej, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia, a także osoby fizyczne.

Zgłoszenia kandydatów do nagrody należy składać na formularzu, dostępnym poniżej (plik do pobrania) oraz w serwisie internetowym Gminnej Biblioteki im. Małgorzaty Hillar w Zblewie. Wnioski należy składać  do dnia 28 lutego 2019, na adres: Towarzystwo Społeczno- Kulturalne im. Małgorzaty Hillar, ul. Główna 40 a,  83-210 Zblewo. Informacji udziela prezes stowarzyszenia Emilia Bielska, nr kontaktowy: 660 572 118.

(mat. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar w Zblewie)

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne