Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ WŁAMYWACZY

Policjanci ze Zblewa przedstawili 20 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań. Usłyszało je dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku 27 i 35 lat, którzy w ostatnim czasie dopuścili się szeregu przestępstw. Łączna wartość strat spowodowana działalnością tej grupy oszacowana została na kwotę blisko 50 tys. zł. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy.

Policjanci ze Zblewa wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Starogardzie Gdańskim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanego o liczne kradzieże i włamania.

Działający na terenie powiatu starogardzkiego złodzieje zostali zatrzymani w drugiej połowie stycznia. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku, gdy wrócili do swojego samochodu, który zaparkowali w Bytoni w pobliżu okradanego auta. Wstępne straty spowodowane działalnością tej szajki wyniosły ponad 50 tys. zł.

Śledczy przedstawili podejrzanym 20 zarzutów dotyczących licznych kradzieży i włamań. Sprawcy zajmowali się okradaniem samochodów, kradzieżami paliwa, włamaniami do budynków i zabudowań gospodarczych. Ich łupem padało wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość począwszy od słupków ogrodzeniowych, oleju napędowego, opon z alufelgami, poprzez kosiarki spalinowe, elektronarzędzia, narzędzia hydrauliczne a skończywszy na materiałach budowlanych. Policjanci odzyskali znaczną część z utraconego mienia. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy zatrzymane osoby nie popełniały wcześniej innych podobnych przestępstw.

Niebawem dwaj mieszkańcy Kociewia w wieku 27 i 35-lat staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

(mat. asp. sztab. Marcin Kunka,
Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim)

 

  • ZBLEWO - POLICJANCI ROZBILI SZAJK WAMYWACZY 1.jpg
  • ZBLEWO - POLICJANCI ROZBILI SZAJK WAMYWACZY 2.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne