Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Wniosek Gminy Zblewo złożony do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 został oceniony bardzo wysoko i już możemy się cieszyć: wkrótce powstanie pierwsza w naszej gminie „schetynówka”!

BĘDZIE „SCHETYNÓWKA”!

W BIP Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego pojawiła się już wstępna lista rankingowa wniosków, wg której wniosek naszej gminy został oceniony na 1 miejscu pośród gmin wiejskich. Możemy więc już się cieszyć! Dodajmy, iż wnioskowane przez Gminę dofinansowanie wynosi prawie 2 mln zł, a dokładnie: 1.991.566 zł.  A gdzie powstanie „schetynówka” – czyli droga, która otrzyma dofinansowanie z programu?

Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę drogi gminnej nr 210019G na odcinku łączącym miejscowości Pinczyn i Semlin. Każdy użytkownik tej drogi – czy to kierowca, czy pieszy – wie, jak bardzo jest ona niebezpieczna. Wiele razy dochodziło tu do wypadków. Droga jest nie tylko zniszczona, ale i bardzo wąska. Nie ma możliwości swobodnego wymijania się dwóch pojazdów bez konieczności wjazdu na pobocze. Stan nawierzchni drogi i poboczy po obu jej stronach wielokrotnie powodował uszkodzenie podwozia samochodów. Dlatego inwestycja ta jest tak bardzo potrzebna!

Jak zapewnia UG w Zblewie, jeszcze tej zimy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie zadania. Inwestycja polegać będzie na poszerzeniu pasa jezdni (do 5,5m) na długości 3,0 km drogi objętej projektem i wymianie istniejącej nawierzchni asfaltowej. Będzie też remont istniejącego chodnika w Pinczynie oraz budowa nowego odcinka chodnika. Powstanie również nowy przystanek wraz z peronem w miejscowości Semlin oraz zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych do Ośrodka Zdrowia w Semlinie. Projekt obejmuje przebudowę 3 skrzyżowań z drogami gminnymi publicznymi i oraz remont skrzyżowania z drogą powiatową.

Jak mówi wójt Artur Herold, przebudowa drogi przyczyni się do znacznego podniesienia poziomu bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników ruchu drogowego, ale i dla mieszkańców. Wszelkie służby ratunkowe takie jak karetka pogotowia, straż pożarna czy policja będą miały znacznie ułatwione zadanie w dotarciu do terenów zagrożonych bezpieczeństwem. Dodatkowo zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na całej długości drogi.

  • schetynówka

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne