Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

ŚLUBOWANIE I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 W SZKOLE W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

„Ślubujemy !” – te słowa wypowiedziały dzieci klasy pierwszej 12 października,  a pani dyrektor Iwona Wysmułek –Śliwa pasowała je na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim.  W uroczystości brali udział rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciel Gminy Zblewo pani Emilia Bielska. Pierwszaków przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kornelia Fabich oraz uczniowie klasy VIII.  Czym jest ślubowanie, wytłumaczył pierwszakom śpiewająco Mateusz Raczkowski uczeń klasy IV piosenką pt. „ Ślubowanie”.

Na uroczystość przybył również niespodziewany gość - Królowa Pszczół wraz  z pomocnicami. Sprawdzała  umiejętności dzieci i czy są  one dobrze przygotowane, aby zostać uczniami naszej szkoły. Uczniowie popisali się wiedzą dotyczącą Ojczyzny, przyrody, zasad poruszania się po drodze oraz tym,  jak należy  zachowywać  się w szkole oraz podczas lekcji. Pierwszacy zachwycili wszystkich zebranych śpiewem, udowodnili, że znają dużo piosenek i umieją je pięknie zaśpiewać.

Królowa Pszczół miała dla każdego ucznia przygotowane zadanie. Dzieci były bardzo zdenerwowane i zestresowane, ale każde poradziło sobie znakomicie ze swoim pytaniem. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz Królowa Pszczół zgodnie stwierdziły, że dzieci z klasy pierwszej są świetnie przygotowane do tego, aby złożyć ślubowanie  i wstąpić w poczet uczniów szkoły.

Po pasowaniu, zgodnie z tradycją szkoły,  uczniowie na pamiątkę odcisnęli kciuk w Kronice Szkolnej. Uczniowie klasy drugiej oraz rodzice obdarowali pierwszaków upominkami. Na zakończenie uroczystości czekał na wszystkich zaproszonych gości słodki poczęstunek.

Uczniowie udowodnili, że są pracowite jak pszczółki i zawsze chętnie będą uczęszczać do szkoły, aby uczyć się pilnie, będą  rozwijać swoje zdolności i umiejętności,  a swoim zachowaniem sprawiać radość  rodzicom i wychowawcom.

(Wioleta Kujach)

  • 20181012_093922_resized.jpg
  • 20181012_095745(1)_resized.jpg

___________________________________

”Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę…”

Obchody uroczystości Dnia Edukacji Narodowej i rozdania stypendiów motywacyjnych

 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim.

   15 października 2018 r. obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej oraz uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe wyróżniającym się uczniom naszej szkoły. Hasło przewodnie uroczystości brzmiało ”Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę…”.

  Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Zblewo pan Artur Herold, Kierownik Centrum Usług Wspólnych pan Marek Mischke, Radny Gminy Zblewo pan Marian Reszka, proboszcz Parafii Kleszczewo Kościerskie ks. dr Edward Kampen oraz rodzice uczniów, którzy otrzymali stypendia motywacyjne.

  Uczniowie prowadzący uroczystość zwrócili szczególną uwagę na to, iż święto Edukacji Narodowej to  święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, pracowników obsługi i  tych co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu złożyli wszystkim nauczycielom swoje podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez program artystyczny przygotowany przez uczniów klas czwartych i szkolny zespół „Źródło”.

  Wójt Gminy Zblewo pan Artur Herold w swojej wypowiedzi podkreślił znaczenie edukacji w życiu każdego człowieka, złożył najserdeczniejsze życzenia dla nauczycieli oraz pracowników kleszczewskiej szkoły oraz podziękował wszystkim za ciężką pracę wręczając na ręce dyrektor szkoły symboliczny bukiet kwiatów. Dyrektor szkoły Iwona Wysmułek-Śliwa natomiast odwołała się do 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę zaznaczając fakt, że bez poświęcenia nauczycieli w czasach zaborów oraz okupacji, którzy z narażeniem życia uczyli polskie dzieci, być może losy naszego kraju dzisiaj wyglądałyby całkiem inaczej.

  W tym dniu rozdane zostały także Nagrody Dyrektora Szkoły dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników obsługi. Nagrodę Dyrektora otrzymało 3 nauczycieli  oraz 3 pracowników obsługi. 

Stypendia motywacyjne za wysokie wyniki w nauce otrzymali: Szymon Jankowski z klasy V, Cezary Bahr z klasy VIII, Roksana Richert z klasy VIII, Oliwia Porazik z klasy VIII, Kornelia Fabich z klasy III gimnazjum.

Stypendia motywacyjne za osiągnięcia sportowe otrzymali:

Mateusz Paprocki z klasy V, Maciej Netz z klasy VII, Sandra Bielang z klasy VII, Aleksandra Forc z klasy VII, Patrycja Paprocka z klasy VII, Natalia Reszka z klasy VII, Agata Keister z klasy VII, Dagmara Szablewska z klasy VII, Arkadiusz Szablewski z klasy VII, Natalia Milewska z klasy VII, Martyna Groth z klasy VIII, Paweł Zimmer z klasy VIII.

Wszystkim nagrodzonym i stypendystom serdecznie gratulujemy życzymy dalszych sukcesów.

(mat. PSP w Kleszczewie Kościerskim)

  • 20181015_090909.jpg
  • 20181015_092158.jpg
  • 20181015_094358.jpg
  • 20181015_094838.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne