Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Wykształcenie to dar najcenniejszy,
którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić…”

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZKIW W PINCZYNIE

„W czas złotej jesieni
To święto przypada,
Gdy wśród drzew podcieni
Grad kasztanów spada.

Kiedy liście wiatrem
Tańczą bosanowę,
A świt wiesza mokre
Mgły październikowe”

Tymi słowami Bianka Hinz oraz Maja Hinz z klasy 4a rozpoczęły w naszej szkole uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą poprowadzili Tatiana Bogun oraz Piotr Wiśniewski w klasy 8b. Swoja obecnością zaszczycili nas: sekretarz gminy Zblewo pan Daniel Szpręga, sołtys wsi Pinczyn pani Irena Szulkowska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Stopa, dyrektor szkoły pani Iwona Loroch wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły oraz nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, którzy obecnie przebywają na zasłużonej emeryturze.

Pani Dyrektor Iwona Loroch w swoim przemówieniu dziękowała za trud i wysiłek oraz życzyła dalszych sukcesów i zadowolenia z pracy wszystkim pracownikom szkoły.  Tym, którzy w ostatnim czasie szczególnie się wyróżnili wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły.

Miłe słowa dla wszystkich pracowników szkoły popłynęły również z ust pana sekretarza
i przewodniczącej Rady Rodziców.

Nie zabrakło także życzeń i upominków od uczniów. W imieniu społeczności uczniowskiej Aleksandra Kubik oraz Piotr Sulewski życzyli nauczycielom zapału do kształtowania młodego pokolenia, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz uśmiechu każdego dnia.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Aktorzy z klasy 8b wcielili się w nauczycieli i zaprezentowania najbardziej charakterystyczne osobowości. Oczywiście, wszelkie podobieństwo do osób powszechnie znanych było jak najbardziej przypadkowe.
I tak na scenie pojawiły  się następujące typy nauczycieli:

Typ 1 – Anioł  - w tej roli Weronika Ćwiklińska,
Typ 2 – Luzak – Filip Nurek,
Typ 3 – Służbista – Dariusz Szymański,
Typ 4 –Aktywista – Zachariasz Galikowski
oraz Typ 5 –Sceptyk – Karina Kluck.
Później specjalnie dla całej społeczności szkolnej wystąpił zespół „The Beatles” w piosence „She loves you” – w tej roli chłopcy z klasy 8b – Dariusz Szymański, Zachariasz Galikowski, Adam Kubisz oraz Błażej Urmański.

Uczennice klasy 7a- Katarzyna Szmeiter, Andżelika Kamińska i Agata Browarczyk wcieliły się w role przedszkolaków i wyrecytowały wierszyki o relacjach dzieci z ich panią,   a uczniowie klasy 4a - Laura Rogaczewska, Natalia Zarach-Czapiewska, Adam Burczyk i  Sara Leszman wiersz pt. "Kwiaty dla nauczycieli" Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór, a w solowym występie zaprezentowała się Aleksandra Kubik z klasy 8a. Ola zaśpiewała piosenkę „Mam tę moc” o nauczycielu,  który stos sprawdzianów i kartkówek jest w stanie sprawdzić w jedną noc.

Na koniec uczniowie wspólnie odśpiewali gromkie „Sto lat” nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły!

(Joanna Marcinczyk, Anna Morawiec, Barbara Kosecka)

 

  • DSC_0020.JPG
  • DSC_0031.JPG
  • DSC_0048.JPG
  • DSC_0054.JPG
  • DSC_0002.JPG
  • DSC_0014.JPG

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne