Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

JUŻ WKRÓTCE - WYSTAWA MALARSTWA KRZYSZTOFA BAGORSKIEGO. ZAPRASZAMY!

To będzie z pewnością jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń kulturalnych tej jesieni. Już za tydzień – a dokładnie w piątek (5 października o godz.18:00) – odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa naszego wspaniałego artysty z Małego Bukowca – Krzysztofa Bagorskiego.

Na wystawie  znajdziecie Państwo kilkanaście prac Artysty, na których pięknie wyczarował on kredką i pędzlem nasze Kociewie – zarówno urzekające pejzaże, jak i pięknych ludzi.

Niezwykły klimat prac Krzysztofa Bagorskiego, jak i sama postać Artysty sprawiają, że kto raz poznał jego sztukę, pozostanie jej miłośnikiem na zawsze.

Serdecznie zapraszamy – wystawę będzie można oglądać  do 5 listopada w starogardzkiej Galerii 24B.

-------------------------

O ARTYŚCIE SŁÓW KILKA…

Krzysztof Bagorski. Urodzony w Gdańsku w 1974 roku.
Już jako jedenastolatek wykazywał zainteresowanie sztuką, uczęszczając na zajęcia plastyczne w Pałacu Młodzieży w Gdyni. Tam też od samego początku szczególnie zafascynował go portret.Jego pierwszymi pracami wykonanymi przed zapisaniem się na kółko plastyczne były kopie ?Pocztu Królów Polskich? Jana Matejki, wykonane ołówkiem. Stąd jego zainteresowanie portretem, które trwa do dziś.

Dyplom plastyka uzyskał w Państwowym Liceum Plastycznym w Gdyni Orłowie. Technikę pastelu pokochał i do perfekcji opanował studiując twórczość Witkacego, i tą właśnie technikę stosuje wykonując portrety, a także krajobrazy. Czasami sięga też do malarstwa olejnego.

Swoje prace pokazywał na wystawach zbiorowych, między innymi w Gdańsku, w Grudziądzu, w Skarszewach oraz w Hillerod w Danii. Pierwszą indywidualną wystawę miał w maju 2015 rok w Skarszewach. Pokazał na niej ponad trzydzieści prac, głównie pasteli. Dużą liczbę stanowiły portrety, ale również zaprezentował sporo prac przedstawiających pejzaże Kociewia, w tym wykonane w technice olejnej na płótnie. W tym samym roku pokazał dwie duże prace pastelowe na ?Salonie Wielkopolskim? w Czarnkowie. W lutym 2016 roku odbyła się druga indywidualna wystawa Krzysztofa Bagorskiego w Starogardzie Gdańskim, w Galerii 24B. Na wystawie zatytułowanej ?Piękno natury ? Kobiety i pejzaż? pokazał 10 dużych portretów pastelowych przedstawiających piękne kobiety, głównie w pejzażu, skąd wziął się tytuł. Pokazanych zostało też kilka pasteli z pejzażami z Kociewia.

Jednym z najnowszych wydarzeń w jego aktywności artystycznej, był wernisaż w Wieliczce we wrześniu 2017 roku. Przedstawił tam aż 17 prac poświęconych w większości twórczości Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego, którzy wraz ze Zbigniewem Łapińskim stanowili niezapomniane trio. Wernisaż ten był jednym z elementów Festiwalu ?kaczmarski underground?, który już po raz XI odbył się w Krakowie i Wieliczce. W pracach Bagorskiego dostrzegamy dosyć szerokie spektrum prądów w sztuce, zdeterminowane z pewnością zamiłowaniem artysty do impresjonizmu, realizmu, a nawet symbolizmu. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków i Starogardzkiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

 

  • wystawa

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne