Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego i cudownym babim latem… W tym roku szkolnym dla mieszkańców Borzechowa i okolic to szczególny miesiąc, gdyż otwarto tu oddziały przedszkolne, na które czekano z niecierpliwością od kilku lat.

NOWE SALE NA NOWY ROK SZKOLNY W BORZECHOWIE!

Dzięki władzom samorządowym i dyrektor PSP w Borzechowie Marii Tomana udało się zaadoptować parter szkoły, by dostosować go do potrzeb najmłodszych. Prace trwały całe wakacje, ale za to maluchy będą teraz spędzać czas w pięknych, nowych, jasnych salach.

Również starszych uczniów czeka zmiana, gdyż inwestycje gminne pozwoliły na przebudowę poddasza szkoły na nowoczesne sale lekcyjne.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła się o godz. 8.00  Mszą Św., na której ksiądz proboszcz poświęcił tornistry najmłodszych. Po Mszy Św. uczniowie z opiekunami udali się do szkoły.

W związku z otwarciem oddziałów przedszkolnych na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili nas włodarze nasze gminy. Szkoła gościła: Sekretarza Gminy Zblewo - Daniela Szpręgę, Przewodniczącego Rady Gminy Leszka Burczyka, Radnych Gminy Zblewo: Janusza Czubka i Krzysztofa Surówkę, Księdza Proboszcza Adama Kapelusza, sołtysów okolicznych wsi: Renatę Klimowicz, Arletę Surówkę, Sławomira Cybulskiego, Przewodnicząca Rady Rodziców – Sylwię Dróżkowską, Przewodniczącą Koła Emerytów i Rencistów – Lidię Wróblewską, Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich – Elżbietę Piórkowską oraz liczne grono rodziców i uczniów.

Uczniowie koła teatralnego poświęcili ostatnie dni wakacji, by z opiekunami przygotować akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Przypomnieli tragizm II wojny światowej, pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny. Najwięcej uwagi poświęcili przedszkolakom, recytując wiersze i śpiewając piosenki znane wszystkim małym dzieciom.

Uroczystego otwarcia – przecięcia wstęgi - dokonali zaproszeni goście. Bardzo ważną częścią uroczystości było poświęcenie sal przedszkolnych przez księdza proboszcza Adama Kapelusza.

Najmłodszym mieszkańcom Borzechowa i okolicznych miejscowości bardzo podobały się kolorowe piękne sale, które niechętnie opuszczali.

Dziękujemy wszystkim za spędzenie wspólnie wrześniowego poranka.

(PSP Borzechowo)

  • DSC03975.jpg
  • DSC03977.jpg
  • DSC03988.jpg
  • DSC03991.jpg
  • DSC04004.jpg
  • DSC04015.jpg
  • DSC04020.jpg
  • DSC04029.jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne