Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Już w najbliższą niedzielę (9 września) w Zblewie świętować będziemy Dożynki Gminno-Parafialne. W tym roku Święto Plonów jest szczególne – przypomnijmy bowiem, że był to wyjątkowo trudny sezon dla naszych rolników, którzy w wyniku suszy ponieśli dotkliwe straty w zbiorach.

 ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI!

Starostami tegorocznych dożynek będą rolnicy ze Zblewa - Hanna i Kazimierz Świtała. Uroczystości dożynkowe już tradycyjnie rozpoczną się mszą św. dziękczynną, która odbędzie się o godz.14:00 w kościele parafialnym w Zblewie. Tuż po niej dożynkowy korowód przejdzie na Plac 700-lecia, a następnie (ok. godz.15:00) zapraszamy do udziału w prawdziwie dożynkowym festynie. Przygotowaliśmy dla Państwa moc atrakcji! Przede wszystkim będzie można podziwiać nasze lokalne, dożynkowe zwyczaje – w tym m.in. przepiękne wieńce dożynkowe, przygotowane przez sołectwa. Ponadto nie zabraknie swojskiej kuchni – o pyszny poczęstunek zadbają jak zawsze niezastąpione Panie Gospodynie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich.

A na scenie dożynkowej m.in.: koncert Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Pinczynie oraz występy naszych lokalnych zespołów (Brzady, Źródło, Kociewska Familija) i wokalistów (Mateusz Raczkowski, Julia Różańska,  Ewelina Rytelewska). Muzyczną gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zaś zespół Klenczon Projekt. Usłyszymy największe hity „Czerwonych Gitar” i zespołu „Trzy Korony”.  kontynuacja brzmienia, stylistyki i klimatu lat 60 - tych . Zespół wykonuje na żywo przeboje "Trzech Koron oraz "Czerwonych Gitar". W programie koncertu m.in takie przeboje jak „Kwiaty we włosach" , "10 w skali Beauforta", "Biały Krzyż" , "Wróćmy nad jeziora" i wiele innych. Patronat nad projektem sprawuje żona legendarnego Krzysztofa Klenczona - Alicja.

A po koncercie zapraszamy do wspólnej zabawy z ulubionym przez mieszkańców zespołem Czarna Nuta (ok.godz.18:00). Będą też wspaniałe atrakcje dla dzieci – m.in.  fotobudka, wata cukrowa, karuzele, zjeżdżalnie, trampoliny i wiele innych niespodzianek!

Wójt Gminy Zblewo, Proboszcz Parafii Zblewo oraz Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie serdecznie zapraszają!

  • dożynki

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne