Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Spotkanie wójta gminy Zblewo oraz przedstawicieli Polskiej Spółki Gazowniczej z Mieszkańcami Pinczyna

W dniu 08.08.2018 r. w sali WDK w Pinczynie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Pinczyna w sprawie budowy przez Polska Spółkę Gazowniczą (PSG) głównej sieci gazociągu, której główna trasa biegnie z Nowej Wsi Rzecznej w gminie Starogard Gdański przez Pinczyn do Zblewa. Przypomnijmy, że pierwotny wariant trasy zaplanowany był przy drodze krajowej nr 22 przez Miradowo do Zblewa. Jednak ze względu na brak zgody Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku wariant przebiegu gazociągu musiał zostać zmieniony. Łączna długość sieci gazowniczej, która zostanie wybudowana w dwóch pierwszych etapach wyniesie 32 km i jak poinformowała p. Ewa Gosk - kierownik sekcji przyłączeniowej oddziału PSG w Gdańsku jest to najszybciej zaprojektowana sieć w historii gdańskiego oddziału PSG. Projektant wykonał swoją pracę w 1,5 roku szybciej niż termin wskazany w umowie. Roboty budowlane również zostaną wykonane przed terminem. Ogromy wpływ na to miała determinacja wójta gminy Zblewo Artura Herold. Jak poinformował wójt w dniu 2 sierpnia został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę na drugi etap budowy sieci tj . z Pinczyna do Zblewa. Niestety na zebraniu zabrakło szczegółowej mapy informacji o planowanej trasie przebiegu sieci z uwzględnieniem poszczególnych ulic w Pinczynie za co serdecznie przepraszamy mieszkańców. Wójt gminy informuje, że szczegółowe informacje zostaną przekazane Mieszkańcom podczas zebrania wiejskiego, które odbędzie się w Pinczynie we wrześniu.

Ważną kwestią spotkania była sprawa podłączeń gazu do gospodarstw domowych. Jak wyjaśnili p. Henryk Stanisławczyk z PSG podłączenie do sieci w pierwszym etapie będzie możliwe po uprzednim złożeniu wniosku przez mieszkańców. Wnioski będą dostępne w Urzędzie Gminy w Zblewie. Na zebranie zostanie zaproszony projektant, który przedstawi szczegółową mapę z ulicami i nr domostw, których podłączenie będzie możliwe w pierwszej kolejności po wybudowaniu sieci.

Jak poinformował wójt gminy oraz przedstawiciele PSG w najbliższym czasie po zakończeniu dwóch pierwszych etapów inwestycji możliwa będzie dalsza rozbudowa sieci gazowniczej na terenie Pinczyna. Wszystko zależy od zapotrzebowania na gaz samych mieszkańców i firm. Zarówno PSG oraz gmina Zblewo będą pomagały mieszkańcom w złożeniu wniosków o przyłączenie do sieci gazowniczej. Jak poinformowali nas pracownicy PSG jednorazowa opłata przyłączeniowa wyniesie ok. 2 222 zł. brutto. Kwota ta związana jest z wybudowaniem przyłącza wraz z montażem licznika do granicy posesji.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne