Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Muzyka, dobra zabawa, pyszne jedzenie, sportowe emocje – pod tym znakiem minął tegoroczny Festyn Kociewski. Ale to nie wszystko! Zdrowie i bezpieczeństwo – nasze, jak i naszych bliskich - jest w życiu najważniejsze. Dlatego gospodarz festynu – wójt Gminy Zblewo wraz z partnerem akcji firmą DEKPOL S.A. z Pinczyna zaprosili mieszkańców i gości do udziału w kampanii „Koperta życia”.

Co to jest „Koperta życia” i dlaczego warto ją mieć? – o tym przekonywali gości festynu Karina, Klaudia i Szymon, młodzi wolontariusze z Forum Młodzieży, działającym przy wójcie gminy Zblewo.

Wyjaśniamy więc i my: „koperta życia” to specjalna karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym (np. w domu – w lodówce), w razie wypadku lub zasłabnięcia - umożliwia służbom medycznym, a także policji, straży pożarnej, straży miejskiej czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o danej osobie. To może uratować życie.

A wszystkich, którzy chcieliby otrzymać bezpłatną „kopertę życia” zapraszamy po jej odbiór do Urzędu Gminy w Zblewie – Biuro Obsługi Klienta (na paterze urzędu, w godzinach pracy UG). Serdecznie zapraszamy!

  • 1 (1).jpg
  • DSC_5523 (1).jpg

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne