Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Decyzją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku tegoroczna edycja konkursu  „Czyste Powietrze Pomorza” została unieważniona. Co dalej z wnioskami o dotacje na wymianę pieców, które złożyli nasi mieszkańcy?

„CZYSTE POWIETRZE POMORZA” - KONKURS UNIEWAŻNIONY!  WKRÓTCE NOWY PROGRAM

Program został unieważniony, ponieważ – jak podaje WFOŚiGW w Gdańsku - jeszcze w tym roku ma zostać wdrożony nowy, krajowy Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” – pod patronatem Prezesa Rady Ministrów i Ministra Środowiska. Umożliwi on pozyskanie środków nie tylko na modernizacje instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych, ale także na poprawę efektywności energetycznej tych obiektów np. przez termomodernizację.

Na terenie województwa pomorskiego program ten będzie wdrażany przez WFOŚiGW w Gdańsku. Będzie on prowadzony w latach 2018-2029, na jego realizację przeznaczono rekordowy budżet - 103 miliardy zł. Beneficjenci końcowi otrzymają wsparcie finansowe w formie dotacji (63,3 mld zł) oraz pożyczki (39,7 mld zł).

„Zdajemy sobie sprawę, jak ogromną pracę wykonały pomorskie samorządy, zachęcając i wspierając swoich mieszkańców w składaniu wniosków. Rekordowa liczba gmin, które złożyły wnioski w 2018 r. jest tego najlepszym dowodem. Doceniając ogrom włożonej do tej pory pracy informujemy, iż w zdecydowanej większości osoby fizyczne, które złożyły wnioski w ramach konkursu „Czyste Powietrze Pomorza”, będą mogły wziąć udział w planowanym już wkrótce naborze do krajowego programu „Czyste Powietrze”. Dołożymy wszelkich starań, aby aplikowanie o środki przebiegało w sposób sprawny i szybki” – napisał Maciej Kazienko,  Prezes Zarządu WFOŚiGW w Gdańsku w liście do wójta gminy Zblewo.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na ogłoszenie naboru do konkursu krajowego. Wnioski o dofinansowanie trzeba więc będzie złożyć jeszcze raz, jednak tym razem aplikować będziemy już do nowego programu, a wnioski złożymy już nie do Urzędu Gminy (jak było dotąd), a bezpośrednio do WFOŚiGW w Gdańsku.

 

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne