Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Trwa odliczanie do sobotniego, jubileuszowego XX Festynu Kociewskiego. Widzimy się Kochani już za  3 dni! Warto już dziś zaplanować sobie sobotnie popołudnie – oczywiście w Zblewie, razem z nami!

Tymczasem pora na rozwiązanie wczorajszej zagadki związanej z festynem. Pytaliśmy o dwóch, znakomitych strongmanów, którzy pojawią się na Festynie Kociewskim, a którzy pochodzą ze Zblewa. Oto rozwiązanie: to Mariusz Dorawa – zawodnik, który weźmie udział w STARCIU GIGANTÓW i Artur Herold – wójt gminy Zblewo. Gratulujemy tym, którzy jako pierwsi przesłali do nas prawidłową odpowiedź. A są to: pani Kasia, pani Joanna, pani Martyna, pan Michał i pan Dawid. Laureaci zostali powiadomieni o wygranej meilem.

Pora na dzisiejsze zadanie. A będzie ono wyjątkowo smakowite! I łatwe. 

Na XX Festynie Kociewskim będzie nie tylko wspaniała zabawa, ale też – pyszne, swojskie jedzenie. Stoiska pełne kociewskich specjałów przygotowują jak co roku nasze Panie Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich. To prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników dobrej kuchni! W ubiegłym roku na festynie nie zabrakło takich rarytasów jak m.in. zupa szczawiowa, miód z maślanki, pierogi, kuchy, legumina… - i wiele, wiele innych pyszności. Dzisiejsze pytanie brzmi: które z dań przedstawionych na zdjęciach to legumina? Przyjrzyjcie się dobrze – nie tylko po to, by odnaleźć leguminę, ale także po to, by już przygotować się na sobotnią ucztę! Wszystkie specjały ze zdjęć to bowiem dania przygotowane przez nasze Gospodynie na festyn w zeszłym roku. W tym roku będzie równie smacznie, dlatego – zapraszamy! Wszak Kociewie najlepiej SMAKUJE w Zblewie!

Odpowiedzi należy kierować drogą meilową - na adres: konkurs@zblewo.pl. Wystarczy podać numer zdjęcia z leguminą! Wygrywa pierwszych 5 osób, które odpowiedzą prawidłowo. A nagrodami są gadżety promocyjne Gminy Zblewo. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Dzisiejsze pytanie nie jest trudne, ale przygotujcie się na jutrzejszą zagadkę, która już taka łatwa nie będzie! 

  • znajdź leguminę

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne