Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W ostatnim czasie w szkole w Kleszczewie Kościerskim sporo się działo! Uczniowie najmłodszych klas napisali pierwszy w swoim życiu poważny test, a dzień później zmierzyli się z ...matematyką, podczas konkursu przedmiotowego w Lubichowie. I wypadli świetnie!

W dniach 11 i  12 kwietnia  uczniowie klas III pisali testy kompetencji wiedzy. Pierwszego dnia z edukacji polonistycznej, a drugiego dnia z edukacji matematycznej. Byli rozlokowani w dwóch salach, każdy siedział w osobnej ławce, by nikt się nie rozpraszał. Ubrani na galowo, by wyróżnić ten dzień od zwykłych dni. Wszystko odbyło się zgodnie z ustalonymi zasadami. Każdy test trwał dwie godziny. Po skończonych testach uczniowie stwierdzili, że były to dość trudne zadania. Zrobili tyle, ile potrafili. Życzymy im jak najlepszych wyników.

(Mirela Trawicka)

UCZNIOWIE Z KLESZCZEWA KOŚCIERSKIEGO W „LUBICHOWSKICH ZMAGANIACH Z MATEMATYKĄ 2018”.

 Dnia 12 kwietnia 2018 roku  odbył się w Lubichowie konkurs matematyczny. Każdą szkołę mogło reprezentować dwoje uczniów. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim zgłosiła swój udział, a reprezentowali nas Milena Jankowska i Jakub Orlikowski. Do konkursu przystąpiło 6 szkół. Uczestnicy konkursu zostali serdecznie powitani słowem i poczęstunkiem.

Potem zaczęła się część właściwa. Każda grupa wiekowa pisała test w osobnej sali. Na rozwiązanie zadań mieli 60 minut. W czasie, gdy Komisja Konkursowa sprawdzała prace uczniów, oni mogli się posilić i obejrzeć przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie o figurach matematycznych. Po pewnym czasie okazało się, że niektórzy uczniowie muszą rozwiązać kolejne zadania czyli zawalczyć już o konkretne miejsca.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że uczniowie naszej szkoły Milena Jankowska zajęła III miejsce w kategorii klas II, a Jakub Orlikowski zajął II miejsce w kategorii klas III. Za swoje osiągnięcia otrzymali dyplomy, nagrody i gratulacje. Jest to niewątpliwie wspaniały sukces uczniów naszej szkoły. Wracaliśmy z konkursu szczęśliwi.

(Mirela Trawicka)

  • 20180412_141306.jpg
  • 20180412_142223.jpg
  • konkurs matematyczny

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne