Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Rozpoczyna się już 25 edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2018. Jak co roku przewidziano dwie, konkursowe kategorie: „Wieś” i „Zagroda”, a zmagania toczyć się będą w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 30 marca 2018 r.

Kto może zgłosić się do konkursu? W kategorii „wieś” zgłosić można każdą miejscowość, która – zdaniem wnioskodawcy – zasługuje na to miano. Jest jeden warunek - w konkursie mogą brać udział wyłącznie te wsie, w których nie mieści się siedziba gminy. Wyklucza się także udział laureatów I miejsc zdobytych w finałach wojewódzkich w poprzednich 10 edycjach konkursu.

Zachęcamy naszych mieszkańców do zgłaszania się także w kategorii „zagroda”. Mogą brać tu udział zagrody rolnicze, tj. siedliska czynnych gospodarstw rolnych, będące miejscem zamieszkania oraz pracy rolnika i jego rodziny, w tym gospodarstwa rolne prowadzące dodatkowo działalność agroturystyczną. Natomiast wyklucza się udział laureatów I miejsc zdobytych w finałach wojewódzkich w poprzednich 10 edycjach konkursu.

Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody - najpiękniejsza wieś otrzyma 30 tys. zł, a zagroda – 5 tys. Wyniki konkursu poznamy jesienią.

Przypomnijmy, iż w zeszłym roku nasz Mały Bukowiec zdobył II miejsce w finale wojewódzkim konkursu, a gospodarstwo p. Muller zostało nagrodzone na szczeblu powiatu. Może i w tym roku naszym mieszkańcom uda się powtórzyć ten wspaniały sukces? Zapraszamy!

Aby zgłosić się do konkursu wystarczy wypełnić prosty wniosek, dostępny na stronie pomorskie.eu lub w załączniku do pobrania poniżej.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne