Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Wspaniały sukces mieszkańca gminy Zblewo – Mariusza Dorawy, który reprezentował nasz kraj podczas zmagań strongmanów na Arnold Amateur Strongman World Championships w USA.

W kategorii OPEN, Mariuszowi – jako jedynemu z Polaków – udało się wejść do finału. Tym samym znalazł się w zaszczytnej TOP 10 zawodników. Już po pierwszym dniu zmagań nasz zawodnik prezentował doskonałą formę i po dwóch konkurencjach (hantel 95 kg w 60 sek.  i walizki po 144 kg z 8 powtórzeniami martwych ciągów na tym ciężarze) był sklasyfikowany na 6 miejscu spośród 50 zawodników z całego świata. 

Drugiego dnia – kolejne konkurencje, które umocniły pozycję Mariusza w finale. Rozegrano: tarczę 181 kg. na 40 m (na czas) oraz przerzucanie stalowej kuli 170 kg przez poprzeczkę 147cm. Mariusz zaliczył tu aż 3 powtórzenia kulą!

Finałowi towarzyszyła moc emocji i sportowej rywalizacji. W pierwszej finałowej konkurencji nasz reprezentant osiągnął dwa wyciśnięcia belki 143 kg plus martwy ciąg na axel gryfie 295 kg w czasie 60 sek.  Ostatecznie Mariusz Dorawa zakończył mistrzostwa na wspaniałym, 10 miejscu w kategorii open. I choć to już jest ogromny sukces, Mariusz Dorawa nie ukrywa, że to nie koniec, bo ...apetyt rośnie w miarę jedzenia! „Mistrzostwa Świata Arnold Amateur Strongman Classic należą do najbardziej prestiżowych i zarazem wymagających zawodów na świecie. To kolebka Strongmana. Przyjechałem tutaj w życiowej formie. Poprawiłem swoje słabsze strony. Jestem dumny, że znalazłem się w finałowej „10” i mogłem stanąć na głównej scenie, by reprezentować nasz region i kraj. Jednak aby wygrywać trzeba mieć też odrobinę szczęścia!  Nie ma miejsca na chwilę zawahania. Zrobiłem, co mogłem. I jestem w TOP 10. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ciągle się rozwijam i z optymizmem patrzę w przyszłość. Z pewnością wrócę tu. I powalczę o wygraną!”- mówi M.Dorawa.

Serdecznie gratulujemy tego wspaniałego sukcesu i dziękujemy za piękne, sportowe emocje! A już wkrótce – kolejne zdjęcia z mistrzostw.

(foto: archiwum prywatne Mariusza Dorawy)

  • mariusz dorawa

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne