Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

MORSY ZBLEWO UCZCIŁY STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Nasze Morsy Zblewo uczciły stulecie odzyskania niepodległości nie tylko wspólnym, biało-czerwonym morsowaniem w Twardym Dole. Morsy wystartowały bowiem także w kilku biegach, które w miniony weekend były organizowane w całej Polsce. Poznań, Gdynia, Sopot, Malbork, Pruszcz Gdański – wszędzie tam były i biegały nasze Morsy Zblewo!

W sobotę (10 listopada) 10-osobowa reprezentacja Morsów Zblewo pobiegła w Biegu Niepodległej w Sopocie. Do pokonania był dystans 4,5 km. Trasa wiodła po plaży i alejkami centrum Sopotu. W imprezie wystartowało 500 biegaczy. Także w sobotę nasze morsy brały też udział w III Pruszczańskim Biegu Niepodległościowym w 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Bieg główny odbył się na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km) na terenie bazy, a trasa biegu przebiegała na terenie lotniska. I tu naszym biegaczom towarzyszyły wspaniałe, nie tylko sportowe emocje.

Dzień później – w niedzielę, morsy z gminy Zblewo stanęły na starcie biegu w Malborku oraz dwóch dużych biegów: w Poznaniu i w Gdyni. W poznańskim Biegu Niepodległości (na dystansie 10 km) wystartowało 25 tysięcy biegaczy, a wśród nich nasza, kilkuosobowa reprezentacja Morsów Zblewo. Druga grupa pobiegła w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni. Bieg (ponad 5 tysięcy osób!) wystartował ze Skweru Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”, a trasa wiodła m.in. bulwarem nadmorskim. Miło nam ogłosić, że nasza Ewa Ossowska zdobyła w tym biegu III miejsce w swojej kategorii wiekowej! Morsy stanęły też na podium Biegu Niepodległości w Malborku - Danuta Szczypkowska z Borzechowa zajęła w nim II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ale jak zgodnie podkreślają Morsy Zblewo – bardziej od wyników liczyło się to, aby być razem i wspólnie uczcić Niepodległą. To było wielkie przeżycie i wspaniałe emocje, a chwile te z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych biegających morsów. My zaś - dziękujemy za tak piękne reprezentowanie Zblewa! Wielkie brawa!

ZAPRASZAMY NA FANPAGE MORSÓW ZBLEWO – TUTAJ!