Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2022.05.18

  JUŻ DZIŚ - ZAPRASZAMY NA KONCERT URODZINOWY DLA PAPIEŻA!

  To już dzisiaj - urodziny Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Gminy Zblewo. W tym roku na skwerze przy Urzędzie Gminy, przy obelisku poświęconym Janowi Pawłowi II odbędzie się piękny koncert urodzinowy. A wystąpi Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn oraz chór pw. św. Cecylii z Parafii Zblewo.

 • 2022.05.18

  MŁODZIEŻ RECYTOWAŁA POEZJĘ MAŁGORZATY HILLAR

  W pinczyńskiej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Małgorzaty Hillar. Pierwsze miejsce zajęła Milena Trzebiatowska ze Zblewa, która swoja wrażliwością i zdolnościami recytatorskimi zadziwiła wszystkich uczestników. Drugie  Julia Zielińska z Kleszczewa, trzecie Sandra Szadkowska również ze szkoły z  Kleszczewa.

 • 2022.05.13

  NOC. LAS. TAJEMNICA. PRZYGODA... NOC MUZEÓW, JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO!

  Nadleśnictwo Kaliska i Gmina Zblewo zapraszają na wyjatkową Noc Muzeów w Arboretum Wirty. To najstarsze, leśne arboretum w Polsce, pełne niesamowitej historii, zapisanej w starych drzewach. Specjalnie dla Was – odsłonimy te leśne opowieści! Czeka na Was noc pełna niespodzianek i przygody.

 • 2022.05.13

  OD 23 MAJA RUSZA REKRUTACJA DO KLUBU DZIECIĘCEGO W PINCZYNIE

   
  Wójt Gminy Zblewo wydał zarządzenie nr 395 /22 z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania  postępowania rekrutacyjnego do Klubu Dziecięcego w Pinczynie.  Zgodnie z nim rekrutacja potrwa od 23 maja 2022 r. do 6 czerwca 2022 r.  Miejsce składania dokumentów: Klub Dziecięcy w Pinczynie ul. Gajowa 7.
 • 2022.05.13

  MEDAL STOLEMA DLA EDMUNDA ZIELIŃSKIEGO. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  W środę 11 maja 2022 roku Honorowy Obywatel Gminy Zblewo –Edmund Zieliński otrzymał Medal Stolema. Jest to najwyższe honorowe wyróżnienie przyznawane na Kaszubach; nazywa się go "Kaszubskim Noblem". Przyznaje je od 55 lat Klub Pomorania – oranizacja studencka, która powstała 60 lat temu po to, by chronić, popularyzować i rozwijać kulturę Kaszub i Pomorza.

 • 2022.05.13

  BĄDŹMY DUMNI Z TEGO, ŻE JESTEŚMY POLAKAMI...

  To była piękna uroczystość, któej nie sposób pominąć. Społeczność szkolna PSP w Zblewie przygotowała przejmującą akademię z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

 • 2022.05.13

  PRZYPOMINAMY: OD DZISIAJ 13 MAJA RUSZA „WYSTAWKA”!

  Drodzy Mieszkańcy, przypominamy o zbiórce odpadów wielogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów niebezpiecznych. Zgodnie z harmonogramem tzw. "wystawka" będzie odbywać się od 13 maja. Prosimy pamiętać, że nie wystawiamy: zdemontowanego, niekompletnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, odpadów remontowych i budowlanych (...)

 • 2022.05.12

  PERŁOWY JUBILEUSZ POWSTANIA RÓŻY PW. ŚW. JÓZEFA

  W tym roku Róża Różańcowa pw. św. Józefa obchodzi 30 rocznicę powstania. Na celebrację wybrałem dzień 1 maja – święto Józefa „robotnika” i w związku z powyższym postanowiłem zaaranżować spotkanie mojej grupy modlitewnej. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Prałat Zenon Górecki, proboszcz zblewski. Fakt istnienia naszej grupy modlitewnej zawdzięczamy byłemu zelatorowi, śp. panu Stanisławowi Barze.

 • 2022.05.10

  KOMUNIKAT ZAKŁADU KOMUNALNEGO

  W związku z pracami modernizacyjnymi na Stacji Uzdatniania Wody w Zblewie w nocy z dnia 12 maja 2022 r. na 13 maja 2022r. od 22:00 do 2:00 nastąpi całkowity brak wody w miejscowościach: Zblewo, Pinczyn, Karolewo, Biały Bukowiec, Piesienica, Cis, Radziejewo, Miradowo, Białachowo, Białachówko, Bytonia, Pałubinek. Za utrudnienia przepraszamy! /Zakład Komunalny Gminy Zblewo/

 • 2022.05.10

  OGŁOSZENIE NADLEŚNICTWA KALISKA

  Nadleśnictwo Kaliska informuje, że w dniach od 20 maja do dnia 30 czerwca 2022 r. na terenie naszego nadleśnictwa będzie wykonany agrolotniczy zabieg ratowniczy przeciwko brudnicy mniszce (Lymantria monacha L.). Na czas zabiegu nadleśnictwo wprowadzi okresowy zakaz wstępu do lasu.

 • 2022.05.10

  CZEKAMY NA NOWYCH AMBASADORÓW KOCIEWIA

  Ambasadorami Kociewia mogą zostać osoby reprezentujące różne sfery  życia społecznego: kultury, edukacji, nauki, polityki, sportu, działalności społecznej i charytatywnej (wyróżnienie w kategorii indywidualnej) oraz instytucje, stowarzyszenia, fundacje, placówki kulturalne i oświatowe, zespoły artystyczne, grupy nieformalne (wyróżnienie w kategorii zbiorowej).

 • 2022.05.09

  ROZPOCZĘLIŚMY OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

  Od dzisiaj - 9 maja w Gminie Zblewo trwać będzie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Na czytelników czeka moc atrakcji! Przez cały tydzień – a nawet dłużej – w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Małgorzaty Hillar w Zblewie będą organizowane spotkania autorskie, lekcje biblioteczne i przedstawienia. Każdy czytelnik znajdzie coś ciekawego dla siebie.

 • 2022.05.04

  DZISIAJ - 4 MAJA - DZIEŃ STRAŻAKA. KOCHANE DRUHNY I DRUHOWIE - JAK DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!

  Kochane Druhny, kochani Druhowie - w szczególności z naszych gminnych jednostek OSP Zblewo. Jesteście prawdziwą chlubą naszej Gminy. Jak dobrze, że jesteście! Dziękujemy... Swoją pamięcią, wdzięcznością i dobrą myślą obejmujemy także tych ze Strażackiej Braci, którzy odeszli już na wieczną służbę...

 • 2022.04.28

  GRAND PRIX BORÓW TUCHOLSKICH - START!

  Trzy powiaty, cztery gminy, pięć biegów. A wszystkich połączyła miłość do sportu i do Borów Tucholskich. O czym mowa? O tegorocznym biegowym Grand Prix Borów Tucholskich. Jeden z biegów odbędzie się w Zblewie. Wczoraj tj. w środę 27 kwietnia w Czersku zorganizowano konferencję prasową, inaugurującą tegoroczną edycję GPBT.

 • 2022.04.28

  TO BYŁ PIĘKNY WERNISAŻ! GRAND PRIX DLA JOANNY MARTIN

  Uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie” - za nami. Wernisaż i wystawa to pokłosie V edycji konkursu fotograficznego, zorganizowanego przez Wójta Gminy Zblewo i GOK w Zblewie we współpracy z Nadleśnictwem Kaliska i LOT Kociewie.

 • 2022.04.28

  MAMY WSPANIAŁYCH PRZYJACIÓŁ! DZIĘKUJEMY!

  Gmina Zblewo ma cudownych Przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć. W gronie tym jest m.in. Polska Sobotnia Szkoła im. Jana Pawła II w Liverpoolu. Kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, a do naszej gminy zaczęli napływać uchodźcy, społeczność szkolna z Liverpoolu natychmiast zaczęła działać. Efekty tej solidarności, dobroci i życzliwości są wspaniałe!

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne