Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2019.03.18

  VI BITWA KULINARNA REGIONÓW. KOCIEWIANKI ZE ZBLEWA GÓRĄ!

  Karbónada z zasmażaną kapustą, potrawka z kury i legumina – to menu konkursowe VI Regionalnej Bitwy Kulinarnej, która odbyła się w sobotę (16 marca) w Tuchomiu. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu jadła weselnego, bowiem tematem przewodnim bitwy było właśnie "Kaszëbsczi wieselé". I jak się okazało, najlepsze jadło na kaszubskie wesele przygotowały… Kociewianki ze Zblewa!

 • 2019.03.18

  POBIEGLI DO PIASECZNA

  Niedawno odbyła się II Pielgrzymka Biegowa do Piaseczna. Wzięli w niej udział także nasi biegacze z gminy Zblewo – z KS Sokół Zblewo, jak i Morsy Zblewo. Na ostatnich 8 km dołączył do naszych zawodników nawet Ksiądz Wikary ze Zblewa, wykazując się doskonałym przygotowaniem i wolą walki. Pogoda okazała się łaskawa, deszcz padał tylko chwilami, a wiatr wiejąc z tyłu pomagał w pokonywaniu trasy.

   

 • 2019.03.16

  "WITAJ WIOSNO!" - DRUH WACŁAW ZAPRASZA NA KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ!

  Któż nie zna naszej wspaniałej Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy OSP Pinczyn z fantastycznym druhem Wacławem Ossowskim na czele? Orkiestra ma liczne grono fanów nie tylko w naszej gminie, a jej występy zawsze spotykają się z entuzjazmem wiernej publiczności!  Z tym większą radością zapraszamy na niezwykły koncert wiosenny...

 • 2019.03.15

  "ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI" JUŻ PO RAZ SIÓDMY!

  Niedawno  w Publicznym Przedszkolu w Pinczynie odbył się VII Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Śpiewaj razem z nami”.  Z każdej grupy występowało 2 uczestników, grupę „Pszczółek” – reprezentowały Agata Malinowska i Oliwia Głowacka, grupę „Biedronek” – Nicola Majkowska i Amelia Kajut, grupę „Krasnoludków” – Natalia Krzyżostaniak i Blanka Wołoszyn...

 • 2019.03.15

  PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ W BORZECHOWIE

  W oddziałach przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Śpiewaj i Ty”. Do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych zostały zaproszone wszystkie dzieci, z których wyłoniono trzech reprezentantów, każdej grupy wiekowej.

 • 2019.03.14

  PEŁNA SALA GOŚCI NA WESELU MARYNKI I JONKA W PINCZYNIE!

  Radość, uśmiech, wspaniała muzyka i śpiew, kolorowe stroje, wielka pasja artystów i gromkie brawa zachwyconej publiczności – oto najkrótsza recenzja premiery „Kociewskiego Wesela”, które zagościło w ostatnią niedzielę (10 marca) w Pinczynie. Przypomnijmy, iż to piękne przedstawienie przygotował i przedstawił nasz niezrównany zespół  „Kociewska Familija” z Pinczyna - pod kierownictwem i opieką Zyty Mikołajewskiej.

 • 2019.03.14

  ŚWIĘTO PAŃ W BIAŁACHOWIE

  Jak co roku wszystkie Panie z sołectwa Białachowo zostały zaproszone na uroczyste spotkanie sołeckie z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowano je w niedzielę 10 marca w świetlicy wiejskiej. Gospodarzami spotkania byli panowie, w tym m.in. sołtys Krzysztof Włoch oraz radny Andrzej Baran. Nie zapomnieli oni o kwiatkach dla Pań i serdecznych życzeniach!

 • 2019.03.14

  ROZŚPIEWANY I ROZTAŃCZONY DZIEŃ KOBIET W RADZIEJEWIE

  W dniu 8 marca 2019 roku o godzinie 19:00 na świetlicy w Radziejowie sołtys wsi wraz z radą sołecką zorganizowali uroczyste obchody Dnia Kobiet dla mieszkanek. Frekwencja dopisała znakomicie, ponad 40 pań uroczyście świętowało swoje święto do późnych godzin wieczornych. W programie oprócz lampki wina, słodkiego upominku - krew w żyłach rozpaliło wszystkim karaoke!

 • 2019.03.14

  PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI "KARMA DLA KOTKA!"

  ŚDS  w Kleszczewie Kościerskim oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiechnij się” serdecznie zapraszają do włączenia się w akcję zbiórki karmy dla kotów wolno żyjących na terenie powiatu starogardzkiego, które są pod opieką TOZ w Starogardzie Gdańskim. Zbiórka trwa do 21 marca (czwartek) i może się do niej przyłączyć każdy z nas! Gorąco zachęcamy!

 • 2019.03.14

  WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "NAJLEPIEJ KOCIEWIE CZUJE SIĘ W ZBLEWIE"

  Znamy już wyniki III edycji konkursu fotograficznego pn. „Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie”, który cieszył się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców! W konkursie wzięło udział 20 osób, a zgłosiły one łącznie prawie 100 wspaniałych fotografii. Jak zaznacza jury, poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki!

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne