Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2023.05.29

  NABÓR NA ŁAWNIKÓW DO SĄDU REJONOWEGO W STAROGARDZIE GD.

  Trwa nabór na łąwników. Uprzejmie informujemy, że ławników do sądów rejonowych wybierają rady gmin, w głosowaniu tajnym, jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej. W związku z powyższym Rada Gminy Zblewo zwraca się z prośbą o zgłaszanie kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim na kadencję 2024-2027.

 • 2023.05.27

  DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO TO NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTO

  27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego. To nie tylko święto samorządowców i pracowników samorządowych, ale wielkie święto całej Wspólnoty - nas, wszystkich Mieszkańców. Dlatego - wszystkiego najlepszego, Kochani Mieszkańcy! Dziękujemy za wszystko, co wspólnie, każdego dnia robimy dla naszej Małej Ojczyzny...

 • 2023.05.25

  WĘDKARSKI DZIEŃ DZIECKA JUŻ 27 MAJA - WĘDKARZE Z PINCZYNA ZAPRASZAJĄ!

  Gorąco zapraszamy wszystkie Dzieci na wspaniały, wędkarski Dzień Dziecka. To wydarzenie, które już od wielu lat organizują nasi niezawodni Wędkarze z 64 koła PZW w Pinczynie.  W programie: zawody spławikowe, konkursy i niespodzianki. Czekamy na Was 27 maja od godz.8.00 nad jeziorem w Strudze.

 • 2023.05.24

  JUŻ W TĘ NIEDZIELĘ - ZAPRASZAMY DO BYTONI NA HISTORYCZNĄ MAJÓWKĘ

  Rekonstrukcja historyczna akcji partyzanckiej AK „Szyszki” na placówkę niemiecką w Leśnej Hucie. A ponadto - bogate ekspozycje i majówka... Jednym słowem - widzimy się 28 maja 2023 roku o godzinie 16:00 na boisku w Bytoni na imprezie z cyklu „Pomorze.  Historia, którą  (nie)znamy...  Do zobaczenia!

 • 2023.05.24

  KULTOWA TAKSÓWKA Z SERIALU "ZMIENNICY" JEST W ZBLEWIE. CHCECIE SIĘ PRZEJECHAĆ?

  Mamy dla Was prawdziwą niespodziankę. Pamiętacie najsłynniejszą, polską taksówkę z serialu „Zmiennicy”? Tę w odcieniu „bahama yellow” o numerze bocznym WPT 1313? Auto  należało niegdyś do Warszawskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego, potem zagrało w serialu, a dziś… 

 • 2023.05.24

  3 CZERWCA - FESTYN RODZINNY W ZBLEWIE. ZAPOWIADA SIĘ ŚWIETNA ZABAWA!

  GOK w Zblewie - w imieniu Wójta Gminy Zblewo oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Zblewo - serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Już 3 czerwca na Placu 700 - lecia w Zblewie od godz. 14.00 będzie czekała na Was moc atrakcji.

 • 2023.05.22

  ZAPRASZAMY DO BORZECHOWA NA FESTYN "OD PRZEDSZKOLAKA DO BABCI I DZIADKA"

  Szkoła w Borzechowie oraz animatorzy borzechowskiego Orlika serdecznie zapraszają na wspaniały festyn z okazji Dnia Dziecka. Czeka moc atrakcji - gry i zabawy, tańce-hulańce, konkursy, poczęstunek KGW Modraki, muzyka na żywo oraz wspaniała loteria. Gorąco zapraszamy już w najbliższą sobotę 27 maja do Borzechowa! 

 • 2023.05.22

  PIĘKNE, SPORTOWE EMOCJE I RADOŚĆ ZE SPOTKANIA! TAK BYŁO NA SOBOTNIM BIEGU ULICZNYM W ZBLEWIE

  To była piękna, sportowa sobota. Prawie 300 zawodników zameldowało się na naszym Biegu Ulicznym z okazji 100-lecia KS Sokół Zblewo. Bieg miał także prestiżową rangę Mistrzostw Polski Marynarzy oraz Mistrzostw Powiatu Starogardzkiego.

 • 2023.05.22

  MAJÓWKA SENIORÓW W PIĘKNYM I GOŚCINNYM ARBORETUM WIRTY

  Niedawno, w najpiękniejszym ogrodzie świata czyli w naszym Arboretum Wirty odbyła się tradycyjna majówka naszego zblewskiego Klubu Seniora. Pogoda była wyśmienita, humory dopisały, a piękna sceneria kwitnących, majowych Wirt zachwycała! Czy może być lepsze miejsce na wymarzoną majówkę?

 • 2023.05.17

  W SOBOTĘ BIEG ULICZNY W ZBLEWIE – BĘDĄ CZASOWE UTRUDNIENIA W RUCHU

  Już w najbliższą sobotę 20 maja ulicami Zblewa pobiegną biegacze, uczestnicy Biegu Otwartego z okazji 100-lecia KS Sokół Zblewo. W związku z tym Organizator biegu – Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie informuje o czasowych utrudnieniach w ruchu, za które przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

 • 2023.05.17

  PIĘKNA SZTUKA I WSPANIALI ARTYŚCI - I KOCIEWSKI JARMARK ARTYSTÓW ZA NAMI

  W sobotę 13 maja w Zblewie odbył się I Kociewski Jarmark Artystów. Impreza przyciągnęła rzesze miłośników pięknego rękodzieła. Na jarmarku swoją twórczość zaprezentowało ponad 50 wystawców. Goście byli zachwyceni piękną sztuką. Było malarstwo, rzeźba, haft, ceramika, biżuteria i wiele innych stoisk...

 • 2023.05.17

  TRWA ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

  W naszej gminie trwa właśnie "wystawka" - w kolejnych miejscowościach zgodnie z harmonogramem, dostępnym TUTAJ (link do harmonogramu). Przypominamy - jakie odpady można wystawić. Macie Państwo pytania dotyczące odbioru odpadów? Jesteśmy do Państwa dyspozycji - tel. (58) 588 43 88 wew.46 (UG Zblewo).

   

 • 2023.05.15

  PIĘKNA INICJATYWA KOCIEWSKICH POSZUKIWACZY

  W sobotę 13 maja grupa ponad 60 wolontariuszy uporządkowała stary cmentarz ewangelicki w Zblewie. Inicjatorem akcji było Kociewskie Stowarzyszenie Poszukiwaczy „Kociewscy Poszukiwacze”. I to właśnie nasi Poszukiwacze zaplanowali i sprawnie skoordynowali sobotnie prace, w czym udzielił im pełnego, organizacyjnego wsparcia wójt Artur Herold. Prace porządkowe rozpoczęto już wczesnym rankiem.

 • 2023.05.15

  UCZCZONO PAMIĘĆ MAŁEGO KAMILA

  W minioną sobotę 13 maja w Częstochowie odbył się pogrzeb 8-letniego Kamilka, skatowanego na śmierć. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. I w wielu miejscach, w dniu pogrzebu zebrali się mieszkańcy, by uczcić pamięć skatowanego chłopca i wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy. Taka chwila pamięci miała miejsce również w Zblewie. Była to inicjatywa naszej mieszkanki Jolanty Burczyk, która nie kryła, iż jako matka jest wstrząśnięta tą tragedią.

 • 2023.05.15

  WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE WĘGLA DYSTRYBUOWANEGO PRZEZ GMINĘ ZBLEWO

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w dniu 28.04.2023 nastąpiły zmiany legislacyjne dotyczące sprzedaży pozostałego w gminach paliwa stałego, tzw. sprzedaży końcowej węgla. Nowelizacja ustawy wydłuża sprzedaż paliwa stałego uprawnionym mieszkańcom do 31 lipca 2023 r.

 • 2023.05.11

  XVII GMINNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI „BRZECHWA DZIECIOM”

  Przegląd zorganizowano w Publicznym Przedszkolu „Zielona Łąka” w Pinczynie. W przeglądzie wzięło udział 27 dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych naszej gminy. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań poezją oraz kształtowanie umiejętności recytatorskich.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne