Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2023.03.24

  WIELKANOC TUŻ TUŻ!

  Dzisiaj (w piątek 24 marca) w Swarożynie odbył się XXI Regionalny Przegląd Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych. Nasze Koła Gospodyń Wiejskich od lat biorą udział w tym wydarzeniu. W tym roku Gminę Zblewo reprezentowały koła ze Zblewa, Pinczyna oraz Kleszczewa Kościerskiego. Stoiska przygotowane przez nasze Panie były jak zawsze przepiękne!

 • 2023.03.24

  RUSZA KONKURS "PIĘKNA WIEŚ 2023"

  Można już zgłaszać wsie do kolejnej edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska. Przypomnijmy, iż w minionym roku laureatem etapu gminnego konkursu została wieś Tomaszewo, wyróżniona potem w etapie powiatowym za niepowtarzalny klimat. Kto wygra w tym roku? Konkursowa komisja oceniać będzie między innymi wygląd zabudowań i pielęgnowanie miejscowej tradycji. Nagrodzone zostaną również najpiękniejsze zagrody.

 • 2023.03.24

  SZKOLENIE I EGZAMIN ROLNIKÓW

  Gmina Zblewo jest dzisiaj – w piątek 24 marca -  gospodarzem ważnego szkolenia dla Rolników. Od samego rana grupa ponad 30  Rolników z gminy Zblewo i gmin ościennych szkoli się w Zblewie w temacie stosowania środków ochrony roślin. Omawiane są wybrane zagadnienia w zakresie przepisów prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem zmian tych przepisów. Szkolenie zakończone jest egzaminem i zaświadczeniem, ważnym 5 lat.

 • 2023.03.24

  KOLEJNE ŚRODKI Z PROGRAMU „SENIOR+” DLA GMINY ZBLEWO

  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podało wyniki tegorocznej edycji Programu Wieloletniego „Senior+”. Z radością informujemy Państwa, iż wniosek Gminy Zblewo został jednym z liderów tegorocznego naboru (moduł I). Oto szczegóły.

   

   

 • 2023.03.24

  65. URODZINY KGW ZBLEWO - SERDECZNE GRATULACJE!

  W minioną sobotę tj. 18 marca nasze Koło Gospodyń Wiejskich ze Zblewa obchodziło 65-lecie istnienia. To najstarsze, najdłużej – i to nieprzerwanie - działające koło w naszej gminie. Piękne tradycje kultywowane są przez zblewskie koło od pokoleń. Aktywność koła to nie tylko  działalność kulinarna, ale także – artystyczna. Gratulujemy, dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 • 2023.03.23

  TYDZIEŃ MATEMATYKI W BYTOŃSKIEJ SZKOLE

  Dni od 13 do 17 marca upłynęły uczniom bytońskiej szkoły pod hasłem „Tydzień Matematyki”. Do licznego grona warsztatów i konkursów zaliczały się m.in. warsztaty origami, konkursy Król Ułamków oraz Mistrz Sudoku. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkurs Pi-wyrazy (86 uczestników!) oraz Turniej Rummikub.

 • 2023.03.20

  RUSZA REKRUTACJA DO GMINNYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2023/2024

  Rekrutacja do naszych gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na kolejny rok szkolny właśnie się rozpoczęła. Zapraszamy do składania wniosków!

 • 2023.03.20

  BYŁO PIĘKNIE! WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ ZA NAMI

  Ależ to było piękne popołudnie! Dzisiaj ‐ 20 marca - w naszym Gminny Ośrodku Kultury w Zblewie spotkaliśmy się na wernisażu wystawy fotograficznej 6.edycji konkursu "Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie". Konkurs jest organizowany wspólnie przez Wójta Gminy Zblewo, Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE, Nadleśnictwo Kaliska, GOK Zblewo oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Zblewie.

 • 2023.03.17

  SEMLIN - AKCJA DLA EMILII. ZEBRANO PONAD 11 TYSIĘCY ZŁ!

  W niedzielę 12 marca o godzinie 15:00 w świetlicy wiejskiej w Semlinie, z inicjatywy OSP Semlin, KGW oraz Sołectwa Semlin odbyła się akcja zbiórki pieniędzy na rzecz naszej mieszkanki Emilii Adamczyk. W trakcie akcji uzbierana została niebagatelna kwota 11 250 złotych. Zbiórka polegała na sprzedaży kiełbasek oraz wyrobów KGW.

 • 2023.03.17

  SPOTKANIE WÓJTA Z SOŁTYSAMI

  Wczoraj tj. w czwartek 16 marca odbyło się spotkanie wójta z sołtysami z terenu gminy Zblewo. Była to kolejna okazja do rozmowy m.in. na temat bieżących spraw gminy. Wójt - poza życzeniami dla sołtysów z okazji niedawnego Dnia Sołtysa  - podkreślił i przpomniał o ich szczególnej roli w naszym samorządzie.

 • 2023.03.16

  SKONTRUM! OD 20 MARCA – PRZEZ 3 TYGODNIE - BIBLIOTEKA NIECZYNNA!

  Przypominamy, iż w dniach od 20 marca (poniedziałek) do dnia 7 kwietnia (piątek) w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Małgorzaty Hillar w Zblewie odbędzie się skontrum (czyli inwentaryzacja książek). Jak wyjaśnia Emilia Bielska, dyrektor naszej biblioteki, prace te (zgodnie z przepisami) są wykonywane co 5 lat. Przepraszamy za utrudnienia i serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników...

 • 2023.03.16

  ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ

  Znamy już wyniki VI edycji konkursu fotograficznego pn. "Najlepiej Kociewie czuje się w Zblewie". Zostaje nam teraz zaprosić Państwa na wernisaż tych pięknych prac, który odbędzie się już w najbliższy poniedziałek  20 marca o godz. 16:00 w naszym zblewskim GOK-u. Będzie pięknie - zapraszamy!

 • 2023.03.16

  SENIORZY Z PZERiI W ZBLEWIE - OBRADOWALI

  W środę 15 marca odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Koło w Zblewie. Wsród zaproszonych gości pojawili się Sekretarz Gminy Zblewo Daniel Szpręga, przewodniczący Rejonowego Oddziału PZERiI  Jan Brdak, sołtys Zblewa...

 • 2023.03.15

  UMOWA PODPISANA!

  Wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał dziś umowę z Arturem Heroldem, wójtem Zblewa, na mocy której gmina otrzyma 4 950 000 zł. Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2023 samorząd przeznaczy na przebudowę: ul. Młyńskiej w Zblewie oraz ul. Semlińskiej w Pinczynie.

 • 2023.03.15

  NASI SOŁTYSI - WYRÓŻNIENI!

  Wielkie brawa i gratulacje dla naszych sołtysów! Miło nam poinformować, iż sołtys sołectwa Karolewo Stanisław Fojut i sołtys Kleszczewa Kościerskiego Marian Reszka otrzymali wyróżnienie w konkursie "SOŁTYS ROKU" Powiatu Starogardzkiego. Wyróżnienia wręczono w piątek 10 marca podczas gali powiatowej. 

 • 2023.03.15

  MUZYCZNY UPOMINEK NA DZIEŃ KOBIET

  Tegoroczny koncert w Zblewie (10 marca) przyciągnął prawdziwe tłumy! Bezpłatne bilety rozeszły się blyskawicznie, zorganizowano więc aż dwa koncerty. Na obu sala GOK wypełniona była po brzegi. W tym roku - na zaproszenie wójta - dla Pań zaśpiewały Aneta Falkowska i Magdalena Kijak. Koncert pn. "Osiecka na Dobrą Noc" bardzo się Paniom spodobał. 

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne