Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2023.09.22

  PILNE! WAŻNA INFORMACJA WS JAKOŚCI WODY!

  Szanowni Państwo, Zakład Komunalny podaje ważną informację ws wody. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo tę informację również Waszym sąsiadom, którzy nie są użytkownikami fb/innych mediów elektronicznych i być może ta wiadomość do nich nie dotarła. Dziękujemy za tę pomoc. Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji w serwisie Zakładu Komunalnego Gminy Zblewo - https://www.zkgz.com.pl/

 • 2023.09.21

  UWAGA - W PIĄTEK (22.09) BRAK WODY W CZĘŚCI GMINY ZBLEWO

  Szanowni Państwo, Zakład Komunalny w Zblewie informuje, iż w najbliższy piątek 22 września w godz.10:00-16:00 nastąpi BRAK WODY w miejscowościach: Zblewo na ul. Młyńskiej, Starogardzkiej, Osiedlu Dębowym, Osiedlu Rzemieślniczym, ul. Prywatnej, Białachowskiej, oraz w miejscowościach Białachowo, Białachówko, Radziejewo. 
 • 2023.09.21

  DZIEŃ ZIEMNIAKA W BORZECHOWIE - ALEŻ BYŁO PYSZNIE!

  Wczorajszy dzień – środa 20 września – upłynął w naszej gminie pod znakiem ziemniaka! A wszystko to dzięki naszym wspaniałym Paniom Gospodyniom z KGW Modraki z Borzechowa, które już kolejny raz zaprosiły wszystkich na Dzień Ziemniaka. Było smacznie, wesoło i bardzo sympatycznie.

 • 2023.09.20

  ŚWIĘTO PLONÓW W ZBLEWIE

  W rolniczej gminie Zblewo dożynki to zawsze wielkie i ważne święto. Nie inaczej było w tym roku. Po dożynkach parafialnych (które tydzień wcześniej odbyły się m.in. a w parafii Pinczyn) przyszedł czas na gminną uroczystość. Rozpoczęła się ona Mszą św. w intencji rolników, którą w zblewskim kościele parafialnym odprawił ks. prałat Zenon Górecki. Mszę uświetnił chór pw. św. Cecylii ze Zblewa oraz Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn.

 • 2023.09.20

  OGROMNY SUKCES PIKNIKU DLA DARKA - ZEBRANO PONAD 100 TYSIĘCY ZŁ! BRAWO STRAŻACY, BRAWO MIESZKAŃCY!

  Gdy ludzie działają razem, z bezinteresownej chęci pomocy drugiemu człowiekowi - nie ma rzeczy niemożliwych. A pięknym tego przykładem był „Piknik charytatywny dla Darka”, podczas którego w minioną niedzielę w Pinczynie w zaledwie kilka godzin zebrano ponad 100 tys. zł!

 • 2023.09.19

  MODRAKI ZAPRASZAJĄ DO BORZECHOWA NA DZIEŃ ZIEMNIAKA

  Jeśli nie macie planów na najbliższą środę, to mamy świetną propozycję! Wybierzcie się do Borzechowa na pyszny i swojski Dzień Ziemniaka. KGW MODRAKI z Borzechowa czeka na Was i serdecznie zaprasza! Królować będa pyszne, swojskie dania przygotowane z ziemniaków oczywiście. A że Modraki słyną z pysznej kuchni - warto tu być!

 • 2023.09.15

  INFORMACJA URZĘDU GMINY W ZBLEWIE

  Uprzejmie informujemy, iż w najbliższy poniedziałek tj. 18 września w godz.12:00-14:00 Urząd Gminy w Zblewie będzie czasowo nieczynny. Przepraszamy Państwa za utrudnienia.

 • 2023.09.14

  ODSZEDŁ ŚP. EDMUND HEROLD...

  Odszedł pan Edmund Herold. Człowiek znany, lubiany i szanowany. Przedsiębiorca, społecznik, pasjonat... Zawsze radosny, wesoły, uśmiechnięty. Rodzinny... Prywatnie - Tata naszego wójta. Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje... Szczególne słowa wsparcia i otuchy kierujemy do pani Teresy Herold...

 • 2023.09.14

  UWAGA MIESZKAŃCY BYTONI I CISA! WAŻNA INFORMACJA O JAKOŚCI WODY

  Zakład Komunalny Gminy Zblewo przekazuje komunikat w sprawie jakości wody. Przypominamy kontakt do ZKGZ: telefony alarmowe - tel. 513 027 950, tel. 58 588 42 73. Zgłoszenia przyjmujemy całą dobę.
 • 2023.09.12

  RADOŚĆ, WDZIĘCZNOŚĆ, SZACUNEK... - DOŻYNKI PARAFIALNE W PINCZYNIE

  W niedzielę 10 września nasi rolnicy z parafii Pinczyn świętowali dożynki parafialne. Było to prawdziwe święto dla całej społeczności, dlatego kościół wypełnił się mieszkańcami wdzięcznymi za dar Chleba. W gronie tym był m.in. wójt Artur Herold, sołtys PinczynaTomasz Boszka z małżonką, sołtys solectwa Karolewo Stanisław Fojut...

 • 2023.09.12

  ZAPRASZAMY DO PINCZYNA NA PIKNIK CHARYTATYWNY DLA DARKA

  Już w najbliższą niedzielę 17 września na placu WDK w Pinczynie odbędzie się piknik charytatywny DLA DARKA. Pan Dariusz z Pinczyna pod koniec czerwca br. uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, przeszedł szereg operacji ratujących życie i teraz czeka go długotrwała i bardzo kosztowna rehabilitacja. 

 • 2023.09.11

  BYŁO PIĘKNIE! "NAD NIEMNEM" W WIRTACH - NASZA KOLEJNA ODSŁONA "NARODOWEGO CZYTANIA"

  W piątkowe przedpołudnie (8 września) piękną powieść Elizy Orzeszkowej " Nad Niemnem" czytaliśmy nie tylko w centrum Zblewa, ale także na łonie przyrody - w sercu naszego Arboretum Wirty. Była to inicjatywa społeczności szkolnej z Borzechowa, która licznie wzięła udział w tym wydarzeniu.

 • 2023.09.11

  PUCHAR I DESZCZ MEDALI DLA NASZYCH SENIORÓW ZE ZBLEWA, PINCZYNA I BORZECHOWA. GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

  W sobotę 9 września w Starogardzie Gdańskim ponad 200 seniorów z całego powiatu wzięło udział w XVIII Powiatowej Spartakiadzie Emerytów, Rencistów i osób z niepełnosprawnościami. Naszą gminę reprezentowały 3 koła PZERiI: z Pinczyna, Borzechowa i Zblewa. Wszystkie trzy drużyny spisały się na medal!

 • 2023.09.11

  "NARODOWE CZYTANIE" W ZBLEWIE

  W miniony piątek (8 września) na skwerku Jana Pawła II w Zblewie czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – a wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Naszą zblewską odsłonę tego projektu przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie, a relację można było oglądać na żywo dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Gospodynią wydarzenia była dyrektor naszej biblioteki, inicjatorka i organizatorka gminnej akcji - Emilia Bielska.

 • 2023.09.08

  PRZED NAMI DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE, WSPÓLNE DZIĘKCZYNIENIE ZA UDANE ZBIORY

  W imieniu Wójta Gminy Zblewo, Księdza Prałata - Proboszcza Zblewskiego oraz Sołtysów zapraszamy wszystkich Rolników, Sadowników, Hodowców, Pszczelarzy, Ogrodników i Przetwórców na wspólne dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta msza św. odbędzie się w Zblewie 17 września o godz. 10:00. Do zobaczenia.

 • 2023.09.06

  ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE WS DOFINANSOWAŃ DO INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH I ŹRÓDEŁ CIEPŁA

  Energa Obrót SA, Grupa ORLEN zapraszają wszystkich chętnych na prezentację programów dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych i źródeł ciepła. Przedstawione zostaną m.in. programy: Mój Prąd 5.0, Czyste Powietrze oraz Program Agroenergia. Spotkanie odbędzie się 14 września o godz.17.00 w GOK Zblewo.
   

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne