Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2021.11.30

  PRZEDŚWIĄTECZNY "MODRACZKOWY BAZAREK" JUŻ DZISIAJ. ZOBACZ MENU!

  Na dzisiejszym Modraczkowym Bazarku m.in.: zupy - brukiew, kalafiorowa, grochówka, fasolowa, rosół z kaczki, krokiety z grzybami i serem, krokiety z kapustą i grzybami, naleśniki na słodko, galaretka z kurczaka, pierogi, Antrykot, zrazy kociewskie, klopsiki w zalewie, gołąbki z mięsem, gołąbki z kaszą jaglaną, warzywami i grzybami, ryba po grecku, swojska kapusta kiszona, pasztet z kaczki, pasztet warzywny, sernik, piernik w słoiku, pierniki lukrowane, czekolada, fefernuski...

 • 2021.11.26

  MIKOŁAJKI TUŻ TUŻ... ŚW.MIKOŁAJ ODWIEDZI ZBLEWO!

  Już wkrótce Mikołajki! Z tej okazji nasz Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie przygotował dla dzieci dwie propozycje spotkania z Mikołajem. W dniu św. Mikołaja czyli 6 grudnia (poniedziałek) czekamy na Was przed Urzędem Gminy w Zblewie na skwerze Jana Pawła II w godzinach od 14:00 do 18:00. Przed Wami - magiczne popołudnie pełne świątecznej radości! Zapraszamy wszystkie dzieci!

 • 2021.11.24

  WÓJT PODZIĘKOWAŁ ZA SERCE PRACOWNIKÓW

  Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest 21 listopada. W Gminie Zblewo to ważny i szczególny dzień. Wójt Artur Herold nie kryje swojego szacunku i uznania dla pracy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zblewie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim. Dlatego jak co roku, również teraz – wójt odwiedził obie instytucje...

 • 2021.11.22

  WE WTOREK (23 LISTOPADA) - SAME PYSZNOŚCI NA "MODRACZKOWYM BAZARKU"

  W jutrzejszym bazarkowym menu m.in. gołąbki, zrazy, antrykot, klopsy, gulasz, fasolka po bretońsku, bigos,  kurczak w porach, pieczeń rzymską, pasztet z kaczki, krokiety z grzybami i serem, z kapustą i grzybami, naleśniki meksykańskie, paszteciki z kapustą i grzybami, leczo, rosół z kaczki, grochówka, węgierska, szarpaki, brukiew, ogórkowa, rosół z kury, gulaszowa, fefernuski, piernik pieczony w słoiku, sernik, makowiec, babki piaskowe, ciasteczka...

 • 2021.11.22

  DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

  Obchodzimy właśnie Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. To świetna okazja, by powiedzieć w imieniu nas wszystkich – DZIĘKUJEMY! Dziękujemy zarówno Honorowym Dawcom Krwi, wolontariuszom, jak i wszystkim, dzięki którym organizowane są zbiórki krwi – także w naszej Gminie. Przypomnijmy, iż inicjatorem takich akcji w Gminie Zblewo jest nasz mieszkaniec – Krystian Piotrzkowski, honorowy dawca krwi.

 • 2021.11.22

  W ŚWIĘTO ŚW.CECYLII POZDRAWIAMY NASZ CHÓR!

  Czy wiecie, że pierwsze pisemne wzmianki na temat zblewskiego chóru pochodzą z 1913 roku? Chyba niewiele chórów w regionie może poszczycić się tak długą - BO AŻ 108 LETNIĄ! - historią, pełną nieprzerwanej, pięknej działalności. W naszym chórze śpiewało kilka pokoleń Mieszkańców. I wciąż śpiewają kolejne! A

 • 2021.11.22

  CYFROWA GMINA ZBLEWO

  358 770 zł - to kwota, którą Gmina Zblewo zdobyła właśnie z Programu „Cyfrowa Gmina”! Symboliczne czeki wręczono samorządom w piątek 19 listopada na Politechnice Gdańskiej. Cieszymy się bardzo, bo to oznacza poprawę jakości świadczenia naszych usług na rzecz Mieszkańców. Na co przeznaczymy te pieniądze? Dobrze to wiemy! 

 • 2021.11.22

  ROCZNY PLAN WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA ROK 2022- RUSZAJĄ KONSULTACJE

  Wójt Gminy Zblewo ogłasza konsultacje w sprawie przyjęcia „Programu i trybu współpracy Gminy Zblewo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022”. Szczegóły w zarządzeniu Wójta Gminy Zblewo.

 • 2021.11.21

  TO JUŻ DZISIAJ! W NIEDZIELĘ 21.11 SZCZEPIBUS W GMINIE ZBLEWO

  Chcesz się zaszczepić? Jeśli podjąłeś taką decyzję - możesz to zrobić już w najbliższą niedzielę (21 listopada). I to bez wcześniejszej rejestracji. Kolejną akcję szczepień w gminie Zblewo organizuje bowiem Wojewoda Pomorski. Tym razem szczepibus pojawi się w trzech miejscowościach: Zblewie, Pinczynie i Bytoni.

 • 2021.11.18

  TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - ZA NAMI!

  Dzisiaj (czwartek – 18 listopada) w Zblewie gościliśmy pasjonatów i prawdziwych mistrzów tenisa stołowego, którzy stanęli w szranki IV Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Zblewie. Patronat nad wydarzeniem pełni wójt gminy Zblewo Artur Herold, który gorąco kibicował sportowcom...

 • 2021.11.17

  POZNAJCIE NASZYCH MISTRZÓW AGRO 2021

  Sołtys Borzechowa Renata Klimowicz oraz Elżbieta Piórkowska – przewodnicząca KGW Modraki z Borzechowa zostały laureatkami plebiscytu MISTRZOWIE AGRO 2021. Renata Klimowicz została nominowana do plebiscytu w kategorii „Sołtys Roku”, a pani Elżbieta - "Gospodyni Roku". I obie Panie zdobyły II miejsce w swojej kategorii na etapie powiatowym.

 • 2021.11.17

  NOWA GAJOWA (BOCZNA) W PINCZYNIE

  Zgodnie z planem zakończyła się budowa ul.Gajowej (bocznej) w Pinczynie. Mieszkańcy mogą już korzystać z nowej, wygodnej i bezpiecznej ulicy. Prace nad przebudową i rozbudową układu drogowego ul. Gajowej (bocznej) w Pinczynie trwały kilka miesięcy. Inwestycje zrealizowano dzięki dofinansowaniu (1 437 492 zł) otrzymanemu przez Gminę Zblewo z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 • 2021.11.15

  JUŻ JUTRO (WTOREK - 16 LISTOPADA) - MODRACZKOWY BAZAREK PEŁEN PYSZNOŚCI!

  Jak co tydzień - serdecznie zapraszamy do Borzechowa na Modraczkowy Bazarek. A na nim m.in.:zupy (brukiew, żurek, kalafiorowa, gulaszowa, grochowa, rosół z kaczki i perliczki...), pasztet z kaczki, pasztet z perliczki z żurawiną, krokiety z pieczarkami i serem, naleśniki meksykańskie, paszteciki z kapustą i grzybami, leczo z kiełbasą...

 • 2021.11.11

  VIVAT NIEPODLEGŁA!

  Vivat Niepodległa! Dziękujemy za wolną, piękną Ojczyznę! Cieszymy się dzisiejszym Świętem, pełni wdzięczności tym, którzy przez pokolenia wierni byli naszej Ojczyznie i kiedy było trzeba, nie wahali się oddać za Nią życia... Razem. Ponad podziałami. Niech zawsze łączy nas Polska! Miłego i radosnego świętowania, Kochani!

 • 2021.11.10

  DZIĘKUJEMY ZA OBRONĘ POLSKICH GRANIC...

  W przededniu naszego Narodowego Święta Niepodległości, które przypada w tym roku w tak wyjątkowym czasie, niech szczególnie mocno - ponad wszelkimi podziałami - zabrzmią te podziękowania..

 • 2021.11.08

  JUŻ JUTRO (WTOREK 9 LISTOPADA) KOLEJNY "MODRACZKOWY BAZAREK"

  Już jutro tj. we wtorek 9 listopada zapraszamy na nasz „Modraczkowy Bazarek”. W jutrzejszym menu polecamy w szczególności (bo wszystkiego, co będzie wymienić się nie da!): gołąbki z wieloma różnymi smacznymi farszami

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne