Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Aktualności

 • 2022.06.24

  ARKADIUSZ LASKIEWICZ NOWYM SOŁTYSEM ZBLEWA

  W środę 22 czerwca na zebraniu sołeckim mieszkańcy Zblewa wybrali nowego sołtysa. Wybory były konieczne w związku z nagłą śmiercią dotychczasowego sołtysa śp.Romana Rambowskiego. Podczas zebrania mieszkańcy zgłosili 3 kandydatury (Andrzej Gajewski, Mateusz Drawski oraz Arkadiusz Laskiewicz), ale tylko A.Laskiewicz wyraził zgodę na kandydowanie. I został wybrany na sołtysa Zblewa.

 • 2022.06.23

  UTRUDNIENIA W RUCHU - I ZBLEWSKI BIEG SOKOŁA 25.06.2022 R.

  Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie uprzejmie informuje, że w dniu 25.06.2022 r. w godz. od 12.00 do ok. 19.00 na Stadionie Sportowym w Zblewie odbędzie się I Zblewski Bieg Sokoła. W związku z przygotowaniami i organizacją tej imprezy będą utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Sportowej w stronę lasu do Twardego Dołu
 • 2022.06.21

  WIANKI W NOC KUPAŁY

  W czwartek 23 czerwca zapraszamy do Semlina i do Borzechowa! Będzie można spędzić miło czas wijąc wianki i biesiadując przy ognisku. Już o godz.18:00 Gospodynie z KGW Modraki z Borzechowa zapraszają do Pazdy nad Wdą. Na polanie nad rzeką odbędzie się tradycyjna impreza „Wianki na Wdzie”. A o godz.20:00 wianki i lampiony popłyną na jeziorze w Semlinie. Będą też pieczone kiełbaski i świetna zabawa.

 • 2022.06.21

  25 CZERWCA – AKCJA DKMS W ZBLEWIE. PRZYJDŹ I ZAREJESTRUJ SIĘ JAKO DAWCA SZPIKU!

  Gorąco zachęcamy do udziału w Dniu Dawcy Szpiku, który odbędzie się w Zblewie już 25 czerwca! Namiot DKMS stanie na stadionie w Zblewie w godzinach 13:00-18:00. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę!

 • 2022.06.21

  I ZBLEWSKI BIEG SOKOŁA JUŻ W TĘ SOBOTĘ!

  Gorąco zapraszamy na I Zblewski Bieg Sokoła, podczas którego biegacze będą rywalizować na 11 km trasie. Startujemy 25 czerwca o godz.16:00! Tym razem na komendę Wójta Gminy Zblewo bieg rozpocznie na pięknym – nowo wyremontowanym stadionie w Zblewie. Oprócz biegu głównego będzie też marsz NW i bieg dla dzieci (zapisy w Biurze Zawodów od godz.12:00). Zapraszamy!

 • 2022.06.20

  BRAWO SZYMON PELLOWSKI! ALEŻ JESTEŚMY DUMNI!

  Szymon Pellowski, uczeń szkoły w Pinczynie (i najlepszy uczeń tej szkoły - średnia 6.00!) uzyskał tytuł laureata - finalisty na etapie centralnym XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". Szymon - jako jeden z laureatów etapu wojewódzkiego - reprezentował w nim województwo pomorskie.

 • 2022.06.20

  ZAPRASZAMY NA XVI KONCERT PIEŚNI KOŚCIELNEJ

  Już w najbliższą niedzielę tj. 26 czerwca w naszym kościele parafialnym w Zblewie odbędzie się wspaniały koncert. W tym roku weźmie w nim udział 6 zespołów. Wystąpią:  Chór „Lutnia” z Czerska, Chór z Przywidza, Chór „Lutnia” z Brus, Chór pw. św. Józefa z Raciąża, Kwartet „Amoroso” ze Starogardu Gdańskiego, Chór pw. św. Cecylii ze Zblewa.

 • 2022.06.17

  ZEBRALIŚMY 50 TON ODPADÓW Z GOSPODARSTW ROLNYCH!

  We wtorek 14 czerwca nasza inspektor ds. gospodarki odpadami UG Zblewo Małgorzata Milewska nie urzędowała za biurkiem, a na parkingu w centrum Zblewa! Przez cały dzień zbieraliśmy bowiem od naszych Rolników odpady z gospodarstw rolnych z terenu całej Gminy - m.in. folie i sznurek. Łącznie odebraliśmy dziś ponad 50 TON takich odpadów! 

 • 2022.06.17

  FESTYN W JEZIERCACH: BYŁO ŚWIETNIE!

  Tegoroczny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Jeziercach upłynął pod znakiem świetnej zabawy! Organizatorzy zadbali o moc atrakcji – był tradycyjny mecz, spotkanie ze strażakami z OSP Semlin, a także kolorowy dmuchaniec i ścianka wspinaczkowa. O gości całym sercem i gościnnością jak zawsze zadbały Panie (i Panowie) z KGW Jezieranki. Dzieci zajadały się m. in. watą cukrową i popcornem oraz pysznymi słodkościami.

 • 2022.06.15

  ZEBRANIE WIEJSKIE SOŁECTWA ZBLEWO

  Zawiadamia się mieszkańców sołectwa ZBLEWO, że dnia 22 czerwca  2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie  wyboru sołtysa. I termin zebrania - godz. 18.00. W przypadku braku 1/20 uprawnionych do głosowania mieszkańców, zebranie odbędzie się w II terminie...

      

 • 2022.06.14

  UMOWA PODPISANA! BUDUJEMY SALĘ W BYTONI!

  Gmina Zblewo dostała kwotę 7,8 mln zł na realizację projektu pn. "Budowa kompleksu sportowego z salą gimnastyczną, boiskiem i placem zabaw w miejscowości Bytonia". Z pewnością wielu z Państwa interesuje, na jakim etapie realizacji jest dzisiaj ten projekt? Oto najnowsze i bardzo dobre wieści, bo …dzieje się! Wójt Gminy Zblewo Artur Herold i Jan Wildman właściciel firmy Zojax podpisali umowę na budowę sali!

 • 2022.06.14

  KRWIODAWCY NIE ZAWIEDLI!

  W poniedziałek 13 czerwca, podczas III akcji poboru krwi w Zblewie zebrano 13 litrów krwi! Zainteresowanie było ogromne - zaledwie krwiobus stanął przed remizą OSP, od razu ustawiła się kolejka krwiodawców! Tegoroczna akcja udała się znakomicie. Łącznie stawiło się 36 krwiodawców z gminy Zblewo i z sąsiednich gmin. Był też jeden mieszkaniec Ukrainy. Do oddania krwi zakwalifikowano 29 osób. 

   

 • 2022.06.09

  13 CZERWCA – ODDAJ KREW!

  Już 13 czerwca tj. w najbliższy poniedziałek - III akcja poboru krwi w Zblewie. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji! Krwiobus stanie w godz.9:00-14:00 jak zawsze przed OSP Zblewo przy ul. Głównej. Na krwiodawców czekają atrakcyjne vouchery i upominki. Aktualności dotyczące tej akcji, jak i działalności naszych krwiodawców można śledzić na fanpagu Krwiodawcy Gmina Zblewo. Podziel się darem swojej KRWI z tymi, którzy tego potrzebują... Dla których oznacza to życie i zdrowie.

 • 2022.06.08

  SOŁECTWO JEZIERCE ZAPRASZA NA FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA!

  Sołtys i Rada Sołecka wsi Jezierce oraz KGW Jezierce serdecznie zapraszają na sołecki festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę 11 czerwca od godz.14:00 - bawimy się na miejscowym boisku. Czekają atrakcje i niespodzianki. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

   

 • 2022.06.08

  W MIRADOWIE ŚWIĘTOWANO DZIEŃ DZIECKA

  W Miradowie Dzień Dziecka świętowano aż dwa dni – 1 czerwca i w minioną sobotę. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla najmłodszych – przygotowano m.in. gry i zabawy, skoczną zabawę na kolorowym dmuchańcu, konkurencje sportowe. Były też lody, upominki i malowanie buziek. Dzieci były zachwycone!  Zabawa była wręcz wyśmienita!

 • 2022.06.08

  TRZOSOWO. 80 LAT PÓŹNIEJ...

  Przypomnijmy: w nocy 8/9 czerwca 1942 roku żołnierze Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" oraz Polskiej Armii Powstania podjęli próbę zamachu na Adolfa Hitlera. Od tamtych wydarzeń minęło 80 lat, ale pamięć o tym bohaterskim zrywie naszych ziomków - trwa...W niedzielę 5 czerwca do Trzosowa zjechały setki mieszkańców i gości, by wziąć udział w uroczystości i historycznej inscenizacji.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne