Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podało wyniki tegorocznej edycji Programu Wieloletniego „Senior+”. Z radością informujemy Państwa, iż wniosek Gminy Zblewo został jednym z liderów tegorocznego naboru (moduł I). Oto szczegóły.

KOLEJNE ŚRODKI Z PROGRAMU „SENIOR+” DLA GMINY ZBLEWO

To wielka radość i wielki sukces. Nasz wniosek otrzymał najwięcej punktów w województwie pomorskim i był jednym z pięciu, najwyżej ocenionych projektów w skali kraju (ex aequo).

A dotyczy on modernizacji Wiejskiego Domu Kultury w Pinczynie. To zwieńczenie remontu tego budynku – przypomnijmy bowiem, iż wcześniej zmodernizowano już salę oraz toalety. Teraz wyremontowana zostanie kuchnia, zaplecze oraz nastąpi wymiana wyposażenia. Wartość pozyskanego dofinansowania to 187 812 zł.  Dzięki tej inwestycji będzie możliwość kontynuacji zajęć dla seniorów. A te cieszą się ogromną popularnością! Klub Seniora w Pinczynie tętni życiem, a aktywność naszych seniorów z pinczyńskiego  Klubu Seniora zasługuje na podziw. Tu wciąż się coś dzieje, seniorzy nie tylko razem spędzają czas, ale także uczą się nowych umiejętności i chętnie włączają się w życie społeczne na forum Gminy.

Wniosek  pn. „Utworzenie Klubu Seniora w Pinczynie” został napisany przez Karolinę Mikołajewską Boszka. Dziękujemy za zaangażowanie, ogrom pracy i serce włożone w przygotowanie tego ważnego i potrzebnego projektu.  Tuż po ogłoszeniu wyników naboru „Senior+” (w czwartek 23 marca) wójt Artur Herold spotkał się z panią Karoliną, by osobiście podziękować za podjęte działania i omówić szczegóły realizacji projektu. Artur Herold nie kryje radości, bo wszelkie działania podejmowane na rzecz naszych seniorów są dla wójta niezwykle ważne. Przypomnijmy, iż już w 2019 roku Gmina Zblewo została uhonorowana w konkursie "Pomorskie dla Seniora" w kategorii „Samorząd przyjazny Seniorom" za wzorcowo prowadzoną politykę senioralną. I jest ona konsekwentnie realizowana.

„Nasze działania dla seniorów, w tym m.in. Klub Seniora mają ogromną wartość, bo nie tylko aktywizują starsze osoby, ale przede wszystkim - dając im codzienną radość - są najlepszym lekarstwem na samotność. Nasi seniorzy są naprawdę niesamowici, a my – jako społeczność – możemy uczyć się od nich nie tylko życiowej mądrości, opartej na doświadczeniu, ale także cierpliwości i nieustannej pogody ducha. Dziękuję naszym seniorom za ich aktywność i za ich działania.  Zawsze całym sercem będę ich wspierać, bo są ważną i tak bardzo potrzebną częścią naszej społeczności…” –  mówi wójt.

 

 

  • senior plus

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne